Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 21.10.2007, 12:27
TimoV:n Avatar
TimoV TimoV ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 09.02.05
Sijainti: Joensuu, Finland.
Viestit: 1.273
Perusasetus

Lainaus:
quote:
nämä on hauskoja juttuja nämä "ihimen on omalla toiminnallaan sotkenu luonnon tasapainon"<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Muuttanut sitä. Ja minusta siinä ei ole mitään hauskaa. Joissain tapauksissa se on jopa surullista, mutta väistämätöntä - tällä elintasolla ja populaation koolla.

Filosofisesti ajatellen ihminen on osa luontoa - ollen siitä riippuvainen ja muokaten sitä omien tarkoitusperiensä mukaisesti saadakseen siitä itselleen hyötyä (loppujen lopuksi omien geenien lisäämiseksi populaatiossa).

Se nyt vaan on niin että meidän toimistamme johtuen tuolla maastossa on pirusti hirviä. Pikkuhiljaa niiden pedot myös lisääntyvät ja ennen varsinaisen tasapainon löytymistä näitä ongelmia on.

Terveisin: metsästävä ammattiekologi, FilTri.

-TimoV

"Kasissa vaan on vitun kiva ääni!!!", Ipe64, 5/10/2007: 11:18:00

"The original anti-theft devices -- Lucas Electric products." RR 3.9EFI Vogue, 1990

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
haamanorjanhirvikoiran/hirvikoiran omistajat jamppa.w Chit-Chat 4 29.09.2007 08:22
UAZ uusivuosi(ei todellakaan susi tullut) -MAKE- Tapahtumat 44 18.02.2007 01:38


Sivu luotu: 04:02 (GMT +2).