Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #29  
Vanha 26.07.2007, 21:39
-MAKE-:n Avatar
-MAKE- -MAKE- ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 11.02.05
Sijainti: Kangasala, Finland.
Viestit: 3.792
Perusasetus

Tosiaan rastikuvia kummempia ei vielä ole. Repsikka otti jotain yleiskuvia mutten oo niitä vielä saanut. Tässä on näitä tapahtumia nyt senverta taajaan, ettei efiin ehdi keskittyä. Varmaan Warnin jälkeen alkaa se homma.

Vehje oli siis aiwan atomeina ja puhalsin ja maalasin joka lokeron. Tankki ja akku saivat vakipaikan takaluukusta, jonka lattiaa nostettiin niin, että ne on korin ulkopuolella. Uudet fillarit vaati kaarien avarruksen. Turvakaari väännettiin ja bikinikatto tehtiin vanhasta kokokatosta. Nelipiste vyöt pantiin ja puskuria muokattiin. Sähköt on kaikki uutta paitsi auton kiinteät komponentit ja mittarit. Sähköissä luotetaan teollisuuskamoihin. Kytkimet ja merkkivalot on Moellerin RMQ Titan sarjaa. Releet on Omronin G2R-sarjaa. Siemensin logiikka puksuttaa aivoina. Riviliittimet ja sulakekannat Phoenix Contacts. Isot liittimet ja peltikotelot Enstoa. Akulta virtaa keskuksille tuo 95mm2 naru ja muut isommat on 35mm2. Vinssien solenoidit on kanssa ympätty noihin IP 65 lootiin.

Ennen TML:ää tarvii laittaa eteen työvalot. Lokarien levikkeet. Helmojen korotus. Etuvinssin huolto.

Sitten ennen Warnia on taas leima. Lämppäri kiinni. Rekkarin valo. Pissapoika. Sitten tarvii päättää monelleko se rekisteröidään<img src=icon_smile_blackeye.gif border=0 align=middle> Jotain varmasti vielä unohtui. Joten eiköhän tämä kelpaa selitykseksi miksei mitään efin suhteen oo tapahtunut<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

--Teknik, sano ryssä kun saranan näki.--
Kuvia matkan varrelta
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Uaziin dieseli? SeppoS Tekniikka & Jutustelu 2 28.02.2008 17:20
Uaziin dieselkone Jortsu Tekniikka & Jutustelu 14 12.08.2007 15:50
UAZiin osia AH-64D Tekniikka & Jutustelu 17 27.03.2007 15:18
Uaziin Volvonkone SoSo Tekniikka & Jutustelu 6 06.07.2006 04:42
Uaziin lukot Kupla Tekniikka & Jutustelu 35 23.09.2005 13:57


Sivu luotu: 17:33 (GMT +2).