Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 20.06.2007, 06:16
Racingrabbit:n Avatar
Racingrabbit Racingrabbit ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 27.01.04
Sijainti: Sastamala
Viestit: 4.015
Perusasetus

Ei Stanujen radat Stanuluokan autoille vaikeat olleet.Välivuotta pitävänä luokan kilpailijana totesin että olisi ollut kiva ajaa omalla autolla noilla radoilla.

Mutta Harrasteen ratojen vaativuudelle pitäisi alkaa tekemään jotain,koska nyt ollaan tekemässä "melkein ProModi" luokkaa,johon ei ole mitään järkeä osallistua millään hiemankaan vakiomalla autolla,joita kumminkin suurin osa harrastajien kalustosta on.

Harrasteluokkaan pitäisi olla mahdollisuus osallistua millaisella tahansa maasturilla ja jos isopyöräiset rakenneteut autot ei saa haastetta radoista niin entäs sitten?

Edelleenkin olen sitä mieltä että harrasteessa ei pitäisi julistaa voittajia,vaan palkittaisiin osallistujat tunnutuspalkinnoilla,jotka kannustaisi tulemaan uudestaankin kokeilemaan lajia ja mahdollisesti jatkossa siirtymään kilpailemaan virallisiin luokkiin.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
V: Rais-sport 510dc vaihto Maasturiin. Jontte74 O/M/V Ajoneuvot 3 03.04.2007 20:52


Sivu luotu: 12:32 (GMT +2).