Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 05.05.2007, 06:34
tomikoo:n Avatar
tomikoo tomikoo ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 06.02.04
Sijainti: mäntsälä, hautjärvi
Viestit: 1.846
Perusasetus

Lainaus:
quote:
, joka osaa kääntää jutrun Swedulaks, niin uskonpa, että saman stoorin saa myytyä ruotsin lehteen....myytyä, eli taas vois saada vähän rahaa.





Nii, myytyä tai / vai vaihdettua. Eikös ne sielläkin jotain sorakuopan reunaa esmerkiks pöllytä. Vois olla kiva lukea näin kielitaidottomana niistäkin, nykyää jos tulee ostetua joku ulkolainen lehti, niin menee kuva luvuks, ja ne kuvat oppii turhan nopeesti ulkoa ja jää toi jutun pointtikin vähä epäselväksi. Samoin kun venäjän ja viron kisoista ois kyllä mukava fiilistellä lehden sivuilta, kun ei sinne näytä itte koskaan pääsevän. Sitten se kolikon toinen puoli. Kaikki maksaa, se ei liene kellekkään epäselvää. Jos lehden vuosikerran hinta nousee esim. 10€, niin onko se kynnys kysymys jättää lehti tilaamatta? Vai onko se niin, että tuolla kymmenellä€:llä saa tehtyä muutaman hyvän jutun lisää vuodessa, jotka huokuttelee lisää tilaajia, joiden €:lla saa taas muutaman jutun lisää vuodessa.

Se, että toimitus tekee lehden, tarkoittaa myös sitä, että varmasti löytyy myös kateellisia, joiden mielestä toimitus "elää mun rahoilla". Sen kanssa on vaan elettävä, että kukaan ei tossa mittakaavassa, kun ko. lehteä tehtään, voi sitä enää tehdä "talkoilla" tai se ei ainakaan ole kovin kauas kantoinen ratkaisu.

Nallen sanoin: Kiitos ja anteeks

<center> GRASSHILLRACING<img src=/smiley/fistgrab.gif border=0 align=middle></center>
<center>team UTSMANZAA</center>

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Nokian seuraava ajopäivä 25.11. ? Tapahtumat 25 05.12.2006 10:18
seuraava 4x4 magazine Nerd-O Tekniikka & Jutustelu 0 11.10.2003 10:31
Seuraava Trial? Jyrppa-88 Tapahtumat 0 04.07.2003 10:04


Sivu luotu: 20:31 (GMT +2).