Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 23.02.2007, 22:39
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Ei noi ny ihan pöljät ole ajaa. Pitää kyllä selvästi enemmän ääntä, ku Saharat, mitkä on faijan rangessa alla. Mutta mun mielestä edelleen äänekkäimmät renkaat on ollu lappalaiset, millä on tullu ajeltua.

Pitoa jäällä/jäisellä tiellä just sen verran, ku tuollaisissa nappula gummeissa voikaan olla. Eli eihän noi ole mitkään talvirengas testivoittajat, mutta ei myöskään mitkään luistimet. Kuitenki aina pitää muistaa, että tuollainenkin auto painaa sen pari tonnia, niin ei se helpolla pysähdy, vaikka olis oike nastagummitkin. Paljon parempi ja turvallisempi tunne noilla oli ajaa pikkuteitä, ku 35" boggereilla!!!

Maastokokeet aika vähissä ainakin toistaiseks, saa kyllä ollakkin, ku noi takatukivarret näyttää melkoisen leluilta ja toiseks auto on tarkoitus olla aina käyttövalmiina kärryn vetoon tai muuhun vastaavaan 2. auto toimintaan. Mutta väittäisin kuitenki niiden paremmin pitävän maastossa, ku loppuun ajetut hakkapelitat, jotka noilla vanteilla aiemmin pyöri.






<center>---------------------------------------

www.pirate4x4.no

www.pirate4x4.com

www.formula-offroad.fi


</center>

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
o:nasta tassut pajeroon O/M/V Renkaat ja vanteet 1 19.11.2007 22:56
O: A-Baari discoon kokkolanpoika O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 14.12.2006 17:39
M;16x7 UUDET alut rangeen,discoon ja defeen O/M/V Renkaat ja vanteet 0 24.02.2006 18:03
Vinssin asennus -90 discoon? sippis Tekniikka & Jutustelu 6 19.11.2005 12:57
Myyvvään: 235/75-15 tassut Hujane O/M/V Muut 8 12.03.2005 22:29


Sivu luotu: 13:18 (GMT +2).