Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #24  
Vanha 22.01.2007, 10:32
kivinen:n Avatar
kivinen kivinen ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 13.01.03
Sijainti: Tuusula, Finland.
Viestit: 3.748
Perusasetus

Mäkin ajattelin ennen, että ruostuuhan ne muutkin kun tojota. Tähän päivään mennessä olen nänyt vain yhden hyvärunkoisen Hj:n, oli vm. -89. Siihen hitsasin vain 2-3 paikkaa. Korissa oli kyllä sanomista, tosin vain helmojen osalta, ei juuri muualta. Autolla loi ajettu n. 300 tkm.

Hyvärunkoista Lj:tä olen nähnyt myös yhden kappaleen. Puheiden mukaan runkoa ei ole ikinä (korjaus)hitsattu, ja jos onkin niin paikkoja ei silmällä erota. Kaikki muut rungot onkin ollu haperoa paskaa. Tuon hyvärunkosen Lj:n kori oli yllättävän hyvä sekin. Sillä autolla oli kuitenkin ajeltu n. 500 tkm.

Vm. -88 asti Hiluxin rungoista paras on ollut ton mun oman auton runko. Siihen joutui vaihtamaan vain "varapyörä"palkin. Lava ja korin irto-osat olikin sitten perinteisemmässä kunnossa. Muut Hiluxin rungot ja korit onkin ollut tosi huonoja ja siitä vielä vähän huonompia.

No mitä sitten? Ei muuta, mutta nyt ostin -91 Vitaran, ajettu n. 200 tkm ja yhtään ruostereikää ei ole missään. Molemmat helmat on ajettu hajalle, mutta niissäkään ei ole ruostetta. Ei tässä muuta, mutta käy aika pitkäksi kun ei tarvii käyttistä tinata kuntoon.

www.alanmiehet.com #1
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Toyotat järjestykseen farmari Tekniikka & Jutustelu 22 02.03.2007 19:40
miksi!miksi!patrollin kytkin asiaa voi keutana Tekniikka & Jutustelu 17 24.04.2006 19:18
Savua ja paljon mutta miksi? Tekniikka & Jutustelu 8 19.05.2005 10:38
Toyotat Juniori83 Tekniikka & Jutustelu 19 16.05.2004 13:20
Surffaa niin paljon kun tahdot, kunhan et liikaa.. Esa Internet Service Providers 0 04.05.2002 01:44


Sivu luotu: 09:17 (GMT +2).