Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 13.01.2007, 21:15
Revolver Revolver ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.10.04
Sijainti: Porvoo, Finland
Viestit: 1.516
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Liikaa painetta? Onko orkkis polttoainepumppu?
Orkkis BTR polttoaine pumppu joo. Varmasti tuottaa vähän enemmän painetta kun vakio uazin pumppu. Mutta on toiminut ihan hyvin tähän asti. Ongelma ilmeni tässä viikon aikana kun auto oli seissyt pari päivää käytön jälkeen

Lainaus:
quote:
Onko siinä paluuputki? Tarvitseeko? Tukossa?
Paluuputkea ei ole. Pari letkulähtöä kyllä on kaasarista tulpattu, mutta yhden pitäisi vaan olla huohotusta ilmalle toinen sitten alipaineen jatke. Kaasari on avattu ja puhdistettu, joten tukossa ei pitäisi olla. Kanavat on puhallettu läpi.

Lainaus:
quote:
Neulavettiili vuotaa, siinä neulaventtiilissä on alunperin sellainen muovinen tiivistysrengas jos se on rikkoutunut niin polttoainepinta nousee liian korkealle jolloin kaasari tulvii.
Tarkoitatko sitä neulaventtiiliä jota koho käyttää? Siinä on tosiaankin pieni muovinen tiivistysrengas mutta tämä neulaventtiili on vaihdettu ja siinä on uusi tiiviste. Vanha kyllä löytyy vielä, ei pitäisi olla kauhean vaikea koittaa sillä.

UAZ-315126
"Ulyanovsky Avtomobilny Zavod"
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Toyota hiluxin napa"lukko" jurisee.vika löytynyt! Mazatus Tekniikka & Jutustelu 27 28.10.2013 18:32
O: K131 kaasarin koho || Ostettu, voi poistaa Revolver O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 17.03.2007 22:29
Webasto polttaa sulaketta, VIKA KORJATTU Pete4WD Tekniikka & Jutustelu 9 24.10.2006 19:38
Jeepin "ryypystä"?(Vika korjattu) HEKULIINI Tekniikka & Jutustelu 10 11.05.2004 09:55


Sivu luotu: 21:15 (GMT +2).