Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 30.10.2006, 20:48
JiiPee JiiPee ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 13.08.03
Sijainti: Janakkala
Viestit: 6.384
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Jos satut olemaan maasturilla liikenteessä, niin ei muuta kun liina kiinni ja hinaat sen kattilan vittuun siitä ruudustas.
Tossa on vaan se ongelma, että sen jälkeen hinatusta autosta löytyy yllättäen sitä-ja-tätä vikaa ja klohmua, "joita siinä ei ollut ennen hinaamista", siis sinua sytetään helposti mukamas siinä hinauksessa tulleista vaurioista. On aika helppo paikka rahastaa hinaajaa, jos on joku tuore lommo tai kolhu siinä väärin parkatussa.

Sitä perään esteeksi parkkeeraamista olen käyttänyt työpaikan parkkipaikalla muutaman kerran. Yksi ajoi pensaikosta läpi kadulle ja muut on tulleet käymään ja pyytämään siirtämään (lämmitystolpassa lukee firman nimi). Selitykset on olleet linjalla "ei huomattu, että se oli varattu", vaikka on selvä nimikyltti tolpassa, olivat käymässä toisessa yrityksessä. Yksi pappa ei meinannut millään uskoa, ettei hän voi pysäköidä siinä, kun "kyllä tässä täytyy voida pysäköidä" - oli käymässä toisessa firmassa, jolla ei ollut omia paikkoja talon pihalla, vaan ainoastaan kadun varren yleiset p-paikat 30min. yms. yms.

Yhteen aikaan sillä suunnalla oli kai paljon remonttikohteita, kun varsinkin lahtelaiset remontti-reiskat pakettiautoineen tunki meidän maksamille paikoille ruokatunnilla paikallisessa ruokapaikassa käynnin ajaksi. Välillä auto "unohtui" siihen loppupäiväksi. Joskus oli yhtä aikaa kolmenkin eri remppafirman pyhää kolminaisuutta (Isä, Poika ja Pyhä Hiace) loisimassa meidän paikoilla. Otaa se pattin, kun paketin postiin viemisen aikana on joku luvaton vienyt paikan, josta itse maksaa vuokraa.


Offipalsta.com - sinne ne webwheelerit menneet on

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
ideoita jousitukseen roto Maasturiprojektit 14 06.04.2008 18:44
taidokas pysäköinti.. SamiN Chit-Chat 5 18.01.2005 13:47
Mielenosoittajat kuriin! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 17:53
EVR kuriin! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 15:59


Sivu luotu: 01:05 (GMT +2).