Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Out of this World > Niilo Paasivirta - Correct Opinions
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Niilo Paasivirta - Correct Opinions Tänne on koottu Niilo Paasivirran kirjoittamia mielipiteitä.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 19.10.2006, 05:54
np np ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 16.12.02
Sijainti: Finland.
Viestit: 155
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Kröhöm. Itseasiassa en sanonut että näin ei tapahtuisi, vaan että on myös näitä tyypin 2 wiccoja, joiden olemassaolon sinä kiistit jotta stereotypiasi ei särkyisi.
Ja takki sen kun kääntyy niin että pölisee. Mitäs muita väitteitäsi alat nyt myöskin julkisesti perua? Joko esim. myönnät, että paloittelusurmaaja Elg oli saatananpalvoja, vai eikö hän vieläkään kelpaa esimerkiksi "todellisesta" saatananpalvojasta? Myönnätkö myös, että "kristitty wicca" on käsitteenä mahdottomuus (se muuten on mahdottomuus myös wiccojen itsensä mielestä)? Ja jokos muuten olet löytänyt konkreettisen esimerkin siitä, miten kiihkouskovaisuus uhkaa nimenomaan sinua? Sekin on yksi väite, jota muuttelit monta kertaa alkuperäisestä. Ja jokos sinulla löytyy niitä paljon puhuttuja todellisia todisteita väitteillesi?

Niilo Paasivirta
http://www.ilmatar.net/%7Enp/
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 22:12 (GMT +2).