Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 02.10.2006, 21:06
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
quotevaiha samalla jouset akselin yläp)
Enpä taida tuota tehdä kun tuli hankittua jo nuo korottavat jouset. Autosta tulee myös tuon myötä liian korkea. Ei mahdu noihin parkkihalleihin. Rajana on 2.1m ja tuo on nyt 2.05m korkee <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Joutuu etsiin muuten ulkoa parkkipaikkaan ja välillä sitä parkkipaikkaa joutuu hakeen aika kaukaa. Tuo tuli vanilla koettua.

Mut meinasin kyllä että jos hankkii tuon etulukon 61:stä niin hankkii koko etuakselin. Meinasin vaan että jos on helpompaa vaihtaa sisuskalut niistä. Tosin etuakseli pitäs irrota aika helpolla kun jousien pultit on kaikki uusia. Mulle pitäs tulla tuon 61:sen se vipstaakeli ohjaamoon. Siinähän on kait valmiit liitännät keulan lukolle. Joten se ei vaatis kuin vaijerin vedon keulalta.

Enkä usko että mun käytössä vetarit paukkuu. Ei ole ennenkään paukkunut, tosin eipä ole ennen lukkoa ollutkaan. Mut kyllä sen melko tarkkaan tietää kuinka tuon vetarin saa paskaksi.. Ainakin mitä noita paukkumisia on tullut nähtyä.. Ja eikös tuohon pitäs saada niitä hd vetareitä mitkä pitäs kestää melkein mitä vaan?

-- Jojolla suohon ja kävellen pois --

Nerd-O
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
O: UAZ akselin lukko. työ Tekniikka & Jutustelu 8 09.02.2008 22:04
akselin välitys Tekniikka & Jutustelu 4 11.06.2007 22:08
Akselin tuennasta vepele Tekniikka & Jutustelu 5 01.04.2007 13:50
hj:n etu akselin painot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tekniikka & Jutustelu 5 06.07.2005 20:15
70:sen akselin leveys??? Kupla Tekniikka & Jutustelu 21 05.07.2005 04:09


Sivu luotu: 18:38 (GMT +2).