Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 16.07.2006, 17:38
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Eiköhän melkein mikä tahansa maasturi sovi aloittelijalle. Kunhan vaan pääsee sinne metsään. Nivan etuna on kyllä nuo osien hinnat. Ainakaan minua ei vituttanut pätkääkään jos Nivasta sattui jonkin osa hajoaan. Ne kun ei paljoa maksa uutena. Varsinkaan venäjä tuontina. Kyllä sillä metsässäkin pääsee vaikka keula ei paljoa joustakaan. Perä joustaa sitten senkin edestä.

Jos siitä myöhemmin haluaa eroon niin hinta vaan kohdilleen niin aina pääsee autosta eroon. Mulla ei ainakaan ollut ongelmia tuon etuperän pulttien kanssa. Pari kertaa niitä yritin kiristellä, mut aina ne oli kireellä. Moottorin kiinnityspultit sitävastoin tahtoi aina irrota, kunnes laitoin sinne lukkomutterit. Vaihteiston pulttejakaan en saanut ikänä vaihdettua.

Mut mitä tuossa maastureita on ollut niin omasta mielestä offailuun on parhaimpia suikka ja niva. Ja nuohan on siis melko vakiota mitä minulla on ollut.

-- V8:lla Suomen talous parannetaan --

Nerd-O
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M: lada niva nivea2 O/M/V Ajoneuvot 0 20.04.2006 18:23
M:Lada Niva -88 PatrolAss O/M/V Muut 2 15.10.2005 08:07
O: Lada Niva akke O/M/V Muut 0 01.04.2005 10:13
M: Lada Niva vm-80 Hujane O/M/V Muut 5 18.11.2004 20:11
M: Lada Niva Hujane O/M/V Muut 0 14.11.2004 19:43


Sivu luotu: 05:52 (GMT +2).