Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Varaosat ja tarvikkeet
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Varaosat ja tarvikkeet Autojen varaosat, sekä kaikki offitarvikkeet - vinssit, liinat, tunkit yms. tänne osastolle.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 17.05.2006, 21:14
KooPee:n Avatar
KooPee KooPee ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.11.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 2.663
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Mitäänhän en tästä asiasta tiedä mut jos tältä vaikuttaa et kiinanvinssejä tulee matkalaukuissa rajan yli ja niitä yritetään maahantuojalla korjauttaa niin eikös toi offivarusteen ostokuitti ois kova juttu takuukorjaukseen tuotaessa? <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>


If idiots could fly, internet would be an airport.
Ei natsaa, jos on sovittu tehtaan tai euroopanjakelijan kanssa maahantuonnin hoitamisesta niin silloin edellytetään että yhtiö hoitaa asiallisesti mainostamisen ja markkinoinnin, varaosavaraston ja takuut yhtenä pakettina. Ei pystytä erittelemään mistä ostettu, jos T-MAX menee rikki niin offivaruste hoitaa takuut, samoin kuuluu ABT, Fedima, Super Swamper, Viair ja monet muut tuotteet meidän hoitaa- meidän kautta lähtee tehtaalle jos takuista on kyse.

Hyvä esimerkki on Mile Markerin edustuksen siirtyminen Sandman & Nupnaulle, kaikki aikaisempina vuosina myydyt ja maahantuodut, sittemmin rikkonaiset MM vinssit menee S&N:lle vaikka tuskin vielä muutamaa enempää ovat myyneet.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M: T-MAX 8500 12v ESPOOSSA!! MYYTY!!! misku O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 11 03.09.2007 23:12
O: 24v sähkövinssi O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 22.02.2007 08:31
M: T-MAX EW 8500/12v sakari65 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 14.09.2006 14:39
M:SÄHKÖVINSSI sakari65 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 26.07.2006 08:40
o: sähkövinssi tiipe O/M/V Muut 0 25.02.2003 20:17


Sivu luotu: 17:00 (GMT +2).