Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 16.02.2006, 10:59
-sami- -sami- ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 12.12.05
Sijainti: Kirkkonummi, Finland.
Viestit: 547
Perusasetus

Yritän tässä särkylääke pilvessä muistaa kommentoida kaikki asiani kerralla.

410/413 lokarit eroaa samurain vastaavista kiusallisen paljon. Mainitut levikkeet on yksi ja toinen on sivuvilkkujen reiät. Saksasta koetilauksessa korinosia jos toimii niin raportoidaan tänne tarkemmin.

Rengaskokoihin pätee kyllä edelleen tuo yksi tuuma halkaisijaan ja 30mm leveyteen = ei tarvii muutoskatsastaa. Kysyin kerran tätä ja katsuri sanoi että tämä sääntö pätee ilman muuta, mutta jos alat muutos katsastaa niin sitten katelaan noita muita sääntöjä. Samainen katsuri sanoi suoraan että on sitäpaitsi aika kumma poliisi joka tuota sääntöä alkaisi kiistämään liikenteessä. Mutta ei silti sitä suurinta muutoskatsastamatonta rengasta (eli 225r16) voi käyttää vertailurenkaana. Eli kyllä se 235/75 15 taitaa olla korkein minkä sinne saa leimattua?

Tonne lava ja huoltoon kannattaa soittaa. Ei varmaan kauheesti istu tietokoneiden ääressä? Hiekka puhallus korin laajoille pinnoille (katto,kyljet jne.) melkeen takaa sen ettei niistä enään saa ihan suoraa. Ei ehkä haittaa offivehkeessä, mutta kuitenkin kandee muistaa ja huomioida.

-sami-

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
suzukista??? Tekniikka & Jutustelu 10 02.10.2005 20:38
Suzukista diisseli. Timbba Tekniikka & Jutustelu 7 07.03.2005 13:40
Suzukista avo? psinis Tekniikka & Jutustelu 2 08.12.2004 01:07
suzukista suzukimiäs Tekniikka & Jutustelu 0 04.07.2004 11:47
kolme kysymystä suzukista: G280E Tekniikka & Jutustelu 0 14.08.2003 22:20


Sivu luotu: 22:51 (GMT +2).