mäkinen maasto on mukavaa, sekä ylä että alamäet. alamäissä tulee melkein enemmän jännäkakka kun sitä huomaa että kohta alkaa mennä pulkkana alas mutta jarrua ei pitäisi käyttää <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> kuraa ja kivikkoa saa olla, joku tykkää kivestä, joku toinen taas mudasta.
Lainaus:
quote:
Raivaaminen on kovaa hommaa, haluaisin saada reitit ekalla kerralla oikeisiin paikkoihin.
|
tuohon löytyy varmaan apuja muilta offareilta, jos vaan haluat muita sinne auttamaan. mutta ymmärrän että yksin reittien teko voi olla raskasta.
Lainaus:
quote:
Onko liian helppo jos korotetulla Jeep Wranglerilla 35" kumeilla pääsee läpi ilman vinssiä
|
ainakin jos on mutaa niin reittihän pahenee koko ajan, joten en sanoisi että reitti on liian helppo. riippuu tottakai jos olet ajatellut enemmän vakioautolle reittiä vaiko modi/proto kalustolle? ja kun ajat itse reittiä läpi, niin onko sillä tavalla että menee juuri ja juuri läpi ilman vinssiä. vai ajeletko pintakaasulla ja katselet maisemia samalla?
UAZ-315126
"Ulyanovsky Avtomobilny Zavod"