Myydään
Moottori, automaatti ja voimansiirto hyvät. 3 ovea, eli lyhyt malli (SWB). Tuotu Ylitornion ruotsin puolelta noin 15 vuotta sitten ja ajeltu muutamia tuhansia kilometrejä vuosittain. Nyt jotain 180 ja 190 000 välillä mittarissa.
Taitaa olla paras ruotsin-malli GLS tai jotain sinnepäin ja aika räpeltämätön, eli museorekisteriin lienee parasta hyödyntää (aikaisintaan 2028)
Tyyppivikana runkopalkit takaa pehmennyt sen verran paljon, että jäänyt nyt itsellä korjaamatta tilapuutteen ja kustannusten takia, eli hitsaustaitoiselle sopiva projekti. Myös jakopään huolto, kannen koppien ym. tiivisteineen vielä tekemättä ja ilmastoinnista puhti kadonnut, kun jäänyt täyttämättä. Hinnassa huomiot näistä (hitsaustyö kallis, jos liikkeessä teettää)
Renkaat hyvät M&S orkkisvanteilla, kori kolaroimaton ja suorat pellit, mutta punainen alkuperäinen maali kaipaa jo myllytystä tai muuta hivelyä alkuperäisen kiillon palautukseen (hopea alaosa, eli aika pieni pinta-ala punaista)
Vakionopeussäädin, nahka-puu ratti, ilmastointi, sähkölasit, valorauta ja lisävalot, takaspoileri, vetokoukku kaikki tehtaalta tai maahantuojan asentamat tietääkseni, koska samanlaisia useita myyty ruotsissa aikoinaan
Käyttö on ollut kaupunkiajoa samoilla renkailla kesät talvet, lämpenee nopeasti pienen sisätilan ja runsaan bensanpolton ansiosta (kaikki menee, mitä tankkiin laittaa kulutuksella)
Hinta on sopiva nopealle tosiostajalle, auto Oulussa
Myydään