![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Vuosia stten selvitettiin armeija-ajoneuvo maaleja. Vastaan tuli muun muassa TM1474/76 sävy. En nyt enää muista, oliko se Tikkurilan vai Teknoksen väri. Purkki lienee verstaalla, täytyy katsoa siitä.
Luulisin tuon WI-9565 värin olevan Winterin. Teknos osti Winterin 90-luvulla. Sinuna laittaisin postia Tikkurilaan ja Teknokseen. Molemmilla on teollisuusmaaleille oma palvelunsa, siellä lienevät viisaampia. Yksi konsti selvittää sävyjä, on ruuvata joku järkevän kokoinen ja haalistumaton osa irti ja viedä se automaalaamoon skannattavaksi. Hyvän, nykyaikaisen automaalaamon skannerit ovat tosi tarkkoja. Paikallisen maalarin tietopankista löytyi myös Proto-Sisun tehdas maalisävy.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kokemuksia kaivataan Suzuki grand vitarasta. | GrapL | Chit-Chat | 2 | 28.04.2017 08:32 |
| Aga tig neuvoja kaivataan. | Pecos | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 27.03.2007 18:28 |
| Kokemuksia Super Swamper LTB:stä kaivataan | okkiM | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 07.08.2006 19:08 |
| Vinkkejä / kokemuksia kaivataan | ttimonen | Tekniikka & Jutustelu | 71 | 11.09.2005 10:15 |
| Kokemuksia offimiehiltä kaivataan : PMR puhelimet! | Hujane | Tekniikka & Jutustelu | 15 | 03.11.2004 20:03 |