![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Teron toinen kisa ja nyt jo oikea ajotapa. ![]()
__________________
www.alanmiehet.com #1 |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Keli oli haastava jaksohenkilöille, ISO kiitos juoma- & eväskuljetukselle jaksoille
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos Mukavasta kisa päivästä.
Omalta osalta kisa meni mukavasti ilman ongelmia ja oltiin ajettu 2 kierrosta jo ennen klo 1. Muutamalla pätkällä Takertui kiviin mahasta ja joutui pakittele. keppejä tuli taas lakastua taka pyörillä. portti järjestyskin oli hukassa yhdellä pätkällä. ilmeiseti ajettiin oikein kun ei tullut sanomista kummallakaan keralla. sisä kameran saldo https://www.youtube.com/watch?v=p7QUYPfbnlc |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Iso kiitos järjestäjille. Ja iso kiitos Kiviselle valmennuksesta. Kivaa oli rengasrikkoon asti.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tarjotaan renkaita 250e.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Kiitokset järjestäjille! Uusi original-luokan auto tuli koeajettua, ja ei löytynyt isompia teknisiä murheita. En ole pikkupyöräisellä ajanut maastossa yli 20 vuoteen, joten vähän on hakusessa että mihin ottaa kiinni ja mistä menee ihan pidolla. Manuaalia en myöskään ole ajanut sen jälkeen kun Marimekko-LJ tuli myytyä, joten uuden opettelua oli koko rahan edestä. Yksi jumitus saatiin aikaan, mutta loppua kohden alkoi ajokin sujumaan.
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
Kiitoksia kilapailun mahdollistaneille tahoille. Mukava keli oli ja siitä kelistä pääsi nauttimaan katsomon puolella, kun oma ajosuoritus loppui jo kolmannella pätkällä. Etukäteen radasta 2 oltiin katsottu, että ensimmäisen portin ylämäessä olevat kivet on todella sopivasti suzukin mitoille ja pehmeän hiekan ympäröimiä, että vetareita voi vatuttaa kun kuitenkin joutuu kaasulla yrittämään. Ja niinhän siinä kävi, yksi pamaus ja vasen etukulma ja oikea takavetari menettivät yhteytensä voimalinjaan. Etupään vaihtoromppeet olisivat olleet mukana, mutta takavetarit olivatkin sitten kotitallissa, joten leikki jäi siihen.
Erinomaisia kuvia kyllä SL nimimerkki julkaissut! |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kiitoksia kisasta, oli mukavaa käydä vähän Kuksaa käskyttämässä toista kertaa. Alkujännityskin tuli rikottua jo ekalla pätkällä kun kaato oli lähellä. Ps. Jos jollain löytyy videota niin kiinnostaa kyllä nähdä ulkoapäinkin se eka pätkä
![]()
__________________
Toyota sen olla pitää vaikka nyt suzuki onkin ![]() ![]() |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Videota ei löydy multa, mutta aika monta kuvaa löytyy siitä noista mun aiemmin laittamista kuvista.
__________________
alanmiehet.com #3 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Arctic Trucks Off Road trial SM/Cup, Raisio 15-16.6.2024 | sirP | Tapahtumat | 28 | 25.01.2025 11:13 |
Arctic Trucks -offroad trial Luumäellä 13.7.2024 | miirapz | Tapahtumat | 22 | 10.08.2024 18:03 |
Arctic Trucks Trial Mäntsälä 2.9.2023 | Saija | Tapahtumat | 29 | 05.09.2023 17:27 |
Arctic Trucks Offroad Trial - Mäntsälä 10.9.2022 | offroadjouni | Tapahtumat | 28 | 21.09.2022 18:05 |
ARCTIC TRUCKS TRIAL 6.5.2017 | tare | Tapahtumat | 70 | 14.07.2017 17:47 |