![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Paska tuuri. Tulee ihan omat fiilikset juhannus aatolta kun edellisenä päivänä sain oman yhdistelmän tontille. Minäkin sitten vähän päätin lähteä testaamaan big bossia kuin etenee suolla. Kärryä en ottanu sillo kyytii. Noh, sehän tuntu olevan pysäyttämätön ja tuli vähä ahne olo. Ja sitte putos se vaihteen siirtäjä pois, lopputuloksena valu mönkkäri suon silmää. Ja sitte kauhee soittelu kuka olis ajokunnos ja tulis hakee mut pois.
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
No ketjut päälle! Ihan ensimmäisenä.
Ikh tms. Löytyy 99€ pari salmariketjuja. Mutta Hieno on metsäkone!!
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi Viimeksi muokannut Bj Andy : 30.01.2021 12:05 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ketjuja on kaksi paria hommattunakin ja ne oli tarkoitus laittaa jo eilen illalla pienen testilenkin jälkeen..
Kiviselle kiitoksia paljon avusta, kone on taas pihassa. Jouduttiin vetämään samaan aikaan Toyotan mekaanisella vinssillä ja mun Jeepin warn M8000 vinssillä ennen kuin nousi ja kummatkin autot oli puihin kiinnitettynä. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Eipä mitään.
__________________
www.alanmiehet.com #1 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ne IKH ketjut ihan jees. Pitää vaan heti uutena tehdä paremmat lukitukset niihin. Edellisessä mönkijässä aukes pariinkin otteeseen ajon aikana. Nykysessäkin IKH ketjut mutta niiden lukitukset muutin heti ensi asennuksen yhteydessä.
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Onks tuo Logbullet?
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ainakin konekopassa lukee niin.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Turbo topicci | Mappe | Tekniikka & Jutustelu | 165 | 26.09.2016 18:31 |
| Mystinen vika samuraissa | JoniS | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 08.09.2011 11:26 |
| Rangen mystinen käyntihäiriö | rangemies | Tekniikka & Jutustelu | 29 | 24.09.2010 12:44 |
| Mystinen ABS-vika | rhm | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 13.08.2009 19:41 |
| Banaani - mystinen herkku | mikk0 | Cooking & Food | 0 | 16.05.2002 12:54 |