![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Klapikone.
__________________
Jukka |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Pari uutta rengasta sekä mazdarangeriin että transittiin.
__________________
Jukka |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Bilteman pieni 125 rälläkkä, olipa hyvä ostos ! Voimaa on vaikka ajaa pienillä kierroksilla. Hinta ei päätä huimaa 29,90e ! Hyvä ostos ja kestänyt monta rasitusta ! Lisäys: kestää hyvin vaikka kiillottaa kaikenlaista pienillä kierroksilla, nopeuden säätö 1,2,3 jne nappulasta.
https://www.biltema.fi/tyokalut/sahk...25c-2000041628
__________________
Valkkasin ja valkkasin, otin tojotan. Ajanvietettä youtube - matsoffroadrecovery Opettavaista youtube - hubon auto Tietoa youtube - simolammikko Viimeksi muokannut veturi : 09.05.2020 12:11 |
#4
|
|||
|
|||
![]()
V8- voimaa: Scania 144 vm 2001. Ja siihen sitten yllättäen kaikenlaista huolto-osaa ja varustetta.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Stihl MSA 140 C-B, eli akkukäyttöinen moottorisaha perinteisen polttomoottorimasiinan tilalle. Speksien mukaan riittää mulle vallan mainiosti, katellaan kunhan pääsee testaamaan.
__________________
Tumpula Racing Team |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tuli testattua saha ja on kyllä mainio peli. Tehoa on riittävästi rankojen katkomiseen enkä usko paksumpienkaan puiden olevan ongelma. Ei toi tietty mihinkään tukkimettään ole suunniteltu, laippakin on kohtuu lyhyt. Aivan mahtavaa tuolla on sahata, ei ole pakokaasupilveä ympärillä ja hiljaisuus on uskomatonta. Yhdellä akulla touhuaa noin tunnin, riippuu tietty kuinka nopeaan apumies syöttää puuta katkottavaksi.
__________________
Tumpula Racing Team |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Meillä oli yhdes työpaikassa käytössä tuollaiset Stihlit rakasa käytössä. On kyllä ykkös peli akkusahoista. Itselle joutui tyytymään Makitan duc303 syystä että siihen käy normaalit akkukoneen akut kun niitä on kertynyt nurkkiin
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Pikku askareissa tuon kaltainen olisi kyllä aivan omiaan, mutta käyttö kun on niin satunnaista että kannattanee lie pysyä polttiksissa... ![]() Puoliskonkaan ei tarvitsisi repiä vitutuksissaansa talven jäljiltä vapaa-ajan mestoilla käyntiin.
__________________
On epäoptimaalista yrittää elää optimaalisesti epäoptimaalisessa maailmassa. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ladoga 2020 06.-14.06.2020 | Kynnapas | Tapahtumat | 1 | 22.04.2020 20:16 |
Viimeisin hankintasi 2019 | AVRO | Chit-Chat | 210 | 23.12.2019 05:31 |
Viimeisin hankintasi 2012 jne. | JiiPee | Chit-Chat | 585 | 07.01.2013 09:46 |
Viimeisin hankitasi | Suzukisj410K | Chit-Chat | 3504 | 14.05.2012 20:12 |
Viimeisin hajottamasi sähkölaite? | SamiN | Tekniikka & Jutustelu | 28 | 27.03.2010 20:01 |