![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Mikä homma näissä IKH:n kiiltosinkityissä Grade 8 (10.9) pulteissa on? https://www.ikh.fi/fi/pultti-unc-1-2...tty-pkc12x112a En ole ennen nähnyt kiiltosinkittyjä kovia pultteja, eikä tuollaisia juurikaan löydy mistään muualta myynnisssä, poislukien jotain erikoispultteja. Miten niitä sitten IKH:lla on?
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
On epäoptimaalista yrittää elää optimaalisesti epäoptimaalisessa maailmassa. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
kellään kokemuksia teräketjun terotuskoneista?
näitähän on joka hintaluokkaan, olisko max 350€ mitä voisin sijoittaa.
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Varmaan porukalla monenkirjavia kokemuksia noista obd porttiin tulevista skannereista. Itsellä taisi juuri tulla ensimmäisen hankinta eteen. Nissan pathfinderi 2011 ei yllättäen enää käynnisty lainkaan ja jollain tarttis päästä koodeihin käsiksi jos sieltä löytyisi vinkkiä mistä vikaa etsiä.
Kiirekkin tietty olisi niin katselin että motonetista löytyisi muutamaa mallia, mahtaako noista olla mihinkään? Ja mistä sen sitten tietää että käy juuri omaan autoon? Näkyy tuollakin olevan ihan merkkikohtaisia osa. https://www.motonet.fi/fi/tuote/4931...BD-OBD-testeri https://www.motonet.fi/fi/tuote/4931...8-varinaytolla |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Joissain kalikoissa löytyy joku valmistajan lista mihin vehkeisiin sopii. En itse omista skanneria, mutta OBD2 vehkeidenhän pitäisi olla aika pitkälle ristiin yhteen sopivia, jotain sisävalojen tai integroitujen hälyttimien tms. hifi juttuja ei voi toki yleismallisella säätää, mutta koodien luku ja diagnoosit pitäisi onnistua moottorin ja jarrujen puolelta. Itse haluaisin semmoisen skannerin missä on iso näyttö ja saa piirrettyä vaikka ABS antureilta semmosta käppyrää livenä, mutta ne taitaa maksaa pitkää vitosta.
__________________
100% hiilineutraali vuoteen 2086 mennessä |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Millä halpis led polttimoiden radiohäiriöt pois?
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Häiriön poistaja virtajohtoon 10-15€ kpl.
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Helppoa jos toimii....?
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2017 | Nikuzai | Chit-Chat | 680 | 31.12.2017 23:06 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2016 | Nikuzai | Chit-Chat | 791 | 28.12.2016 06:22 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |