![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Juu, kyllä se vika kipinäpuolella on. Mittailin vähän lisää, niin vaikuttais että staattori ei anna sytytyspulssia ollenkaan, minkä puutteessa kyllä kipinäkin sitten jää syntymättä, vaikka olis ehjä CDI. Mutta miten se nyt olis parin tunnin seisonnan jälkeen muka hajonnut, vaikka toimivana sammutin vehkeen? ![]()
__________________
-Pauli- |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Tuolla joku mittausohje mutta olet varmaan noin jo mitannutkin staattorilta
__________________
http://www.cfline.fi/ |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Hei. Voiko hitsata vuoden 2003 rungolliseen käyttöautoon palkkihelmat?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Onko jotain pätevää keinoa millä selvittää sopivat maantierengaspaineet maastorenkaaseen? Muuten ku silmämääräisesti suurinpiirtein sinnepäin.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Eipä juuri kun kokeilemalla. Vaikka eka 2,5 kg ja pudottaa 100g kerralla pois kunnes tuntuu hyvältä.
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Valkonen merkkauskynä. Poikkiviivoja kulutuspintaan ja tsekkailee että häipyy tasaisesti.
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Niin se lattia saatu raavittua laatoituskuntoon. Faija otti jostain vuokralle lainaan boschilaisen hiomakamppeen. Sielä oli mukana timangilaikka mutta laskin jollain simppelimmällä laikalla, kovametalli tms. Oli kyllä niin yksinkertainen ja helppo että täysikokoinen lattian hioma-/hoitokone ois ollu ihan järjettömyys. Bonuksena sudin tolla samalla laitteella pahimmat jurnut ja polanteet pois lattiasta. Tästä opimme sen että kannattaa laskea joku hinta rahassa sille omalle jaksamiselle ja henkiselle sietokyvyllekkin. Tunnin verran touhusin kun laitteet oli kunnossa. Tossa boschin kamppeessa oli teräsuojassa luukku jonka aukaisemalla pääsi lähemmäs seiniä. Kiitos näkemyksistä ja avusta!
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
Antaa mennä vaan.
|
#10
|
||||
|
||||
![]()
Pakettiauto jossa erillinen kuormakori eli lava. Jos tekis uuden lavan niin leveys oli kyllä jossain määrätty mutta miten pituus? Saako tehdä 100-200mm alkuperäistä pidemmän?
|
#11
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2017 | Nikuzai | Chit-Chat | 680 | 31.12.2017 23:06 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2016 | Nikuzai | Chit-Chat | 791 | 28.12.2016 06:22 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |