![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
RJ70:n tyyppi on J7. Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Juu. Sainki siulta privana hyvän vastauksen. ![]() Kiitoksia. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
On taas se aika vuodesta et panhardin puslat loppu. Minkä merkkiset puslat on todettu kestävimmäksi?
Nyt on Superprot, edellisistä ei tietoa mitkä oli. Onko alkuperäisistä kumisista hyviä kokemuksia ja onko joku paikka mistä niitä saa edullisemmin kuin merkkiliikkeestä (160€), ebaysta löytyi huomattavasti edullisemmin mut loppu tällä hetkellä tietty. Tai onko asian suhteen muita kestäviä ratkaisuja olemassa? Pyöreelamppusesta lj.stä kyse.
__________________
Harbor Cruisers |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Tojotalaiset tuli nyt laitettua, saa nahdä miten kestävät. Itse asiassa edelliset super prootkaan ei tainnu olla loppu, kun olin painanu etupään tangosta akselinpään puslan irti niin huomasin et silmukka oli venunu soikeaksi, suoristin sen ja sorvailin ja hitsasin vahvike rinkulan, pitää jossain vaiheessa avata sen verran et näkee onko kestäny vai pitääkö vahvistaa lisää.
__________________
Harbor Cruisers |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Onko jossain lj mallissa lukkoakselit.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
[QUOTE=Jarski lj 70;1411126]Onko jossain lj mallissa lukkoakselit.vakiona
|
|
#7
|
|||
|
|||
rattilukko, ja latauksensöödin
Lj, 1988, toyotan virta-rattilukko jäi jumiin.
Oli lukkosylinteri ja virtalukonpohja tiensä päässä. - Sopiiko tähän Lj malliin jonkun yleisemmän toyota mallin virta-rattilukko systeemi, tms. lukkosysteemi ? - Ja latauksen säätimen purin, toinen kuparijohto käämi oli sulattanut lakat. Kiinalainen vaihto osa tämä oli, ( new era). Mikä yleensä se syy kärähtämiseen on ?? - Ja Mistä näitä kannattaa ostaa, toimivia? Viimeksi muokannut nevo : 29.07.2019 15:58 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hdj:n omistajat tänne. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 2309 | 03.09.2025 06:41 |
| 4Runnerin omistajat tänne | Daddy's Toy | Chit-Chat | 34 | 12.10.2022 09:51 |
| Suzukin omistajat tänne | Suzukisj410K | Chit-Chat | 260 | 17.06.2015 12:01 |
| Volvon omistajat tänne | hoojii | Chit-Chat | 77 | 12.12.2014 23:54 |
| Pehmolelukoiran omistajat tänne!!! | baxxter | Chit-Chat | 16 | 24.05.2013 20:27 |