![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#24
|
||||
|
||||
|
Kutne todettua, niin Bilsteinin oman ohjeistuksen mukaan tekstit pitäisi olla "oikeinpäin". Puslat on helppo vaihtaa oikein, jos ne on jostain syystä väärin asennettu.
Omat 5100- sarjalaiset kun tilasin, niin niissä kyllä piti laittaa puslat itse paikalleen. Ja niitä kumeja en edes asentanut, en edessä enkä takana. Ei niistä oikein ole mitään hyötyä.. ![]() Mutta sinällään etenkin lisäsäiliöttömän monotube- iskarin pitäisi toimia ihan kumminpäin vain, koska iskarissa on nimensä mukaisesti vain yksi säiliö. Iskarin näkyvä varsi liikuttaa vaimennusmäntää pääsäiliön sisällä öljyssä, ja kaasu on erotettuna öljystä kelluvalla tiiviillä männällä -> öljy ja kaasu ei mene sekaisin. Sen takia monotube- iskari toimii missä vain asennossa.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään / Vaihdetaan Jeep Grand Cherokee 4.0 | Jeeep | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 02.02.2012 21:06 |
| M: JEEP GRAND CHEROKEE 5,2 -95 | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 08.03.2008 13:40 | |
| Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet | O/M/V Muut | 5 | 16.12.2005 21:50 | |
| M: Jeep Grand Cherokee | O/M/V Muut | 1 | 01.11.2005 19:27 | |