![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
https://forums.offipalsta.com/showth...t=68441&page=2 1kzt ja 2l ihan eri moottoreita. 1kzt on ns.perinteisellä pumpulla 1kzte on pumpulla mis on sähköhärpäkkeitä. e malliin voi ja kannattaa (oma mielipide) laittaa perinteinen pumppu, jota on hiukan trimmattu. Taitaa nois koneissa olla jotain saaste vehkeitäkin alkujaan mitkä joutaa romukoppaan (riippuen ehkä hiukan autosi vuosimallista). Mainittakoon nyt vielä, kun joku kuitenkin kohta sanoo että kansivikaisia ovat, niin kyllä...kannen saa näistäkin halki väärinkäytettynä. Tuosta saa hiukan opiskeltua koneesta. https://www.spidybot.com/ocqueteau/N...20Workshop.pdf
__________________
Harbor Cruisers |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Tuo toinen linkki tosin ei toimi. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Se jälkimmäinen hiukan mullakin tökki, mut parin yrittämän jälkeen toimi. Jos saat aukeemaan ni tallenna samantien koneelle, ku noi tuppaa aina välillä katoamaan netistä.
Näytti se eka linkkikin johtavan topicin toiselle sivulle, ellet jo huomannut.
__________________
Harbor Cruisers Viimeksi muokannut Micco : 18.10.2018 22:32 |
|
#4
|
|||
|
|||
|
taron ohj.tehostin hävis..öljyä on..mistäs liikkeelle?
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Hihna kunnossa?
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
prkl..öljyn vaiholla tais selvitä..kesäpojat aina hättäilee..
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Jos ei helppaa ja tehostimen pumppu on sama kuin Hiluxissa niin mulla on yksi jouten. Tuli tilattua kun oireili mutta vika löytyikin muualta niin jäi ylimääräiseksi.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
| LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
| käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
| M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
| MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 | |