Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 21.07.2018, 14:29
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.073
Perusasetus

Lainaus:
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja dodge3500 Näytä viesti
Hieno tuli
Onko kovan tuntuinen ajaa kun on riiput taaksepäin vinossa
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tomppaa Näytä viesti
Oikeastaan keula painaa sen verra jo paljon et etupää on pehmeempi kun takapää se on vähä kovan tuntune ja eipä nää lehtijous alustaset ikinä mitään henkilö automaisia ole oikeastaan alustaltaan
Miten tätä nyt on korotettu?

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 21.07.2018, 14:37
tomppaa tomppaa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 13.04.10
Sijainti: keski-suomi
Viestit: 370
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
Miten tätä nyt on korotettu?



No siis koppaa on nostettu en nyt ulkoo muista mutta 40 tai 45mm ja sit edess vähän alkuperäistä pitemmät riiput ja takan kanssa ja eessä sit kierrejouset välissä ja katsuri on sanonut että ei ne korota yhtään niin siinä vaiheessa en ruvennu väittään vastaan asioissa joten se ei sitten korota yhtään.. ja takan se olikohan 75mm korottavat pakat ja eessä 50mm mutta nämä menny "uusista" pakoista mutta siis muuten tätä ei ole katsurin mielestä tosiaankaan korotettu no nyt kylläkin 37 alla ett ne pitänee varmaan vaihtaa katsastukse ajaks 33 pyöriin.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 01.09.2018, 17:12
jmk jmk ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 08.11.15
Sijainti: Miehikkälä
Viestit: 1.453
Perusasetus

Ollaan täällä Riihimäellä ja just todettiin että kyseistä autoa ei näkynyt rivissä
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 01.09.2018, 18:53
tomppaa tomppaa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 13.04.10
Sijainti: keski-suomi
Viestit: 370
Perusasetus

Juu tosiaan ei näkyny rivissä tarkotus oli suunnistaa tänään sinne aamuvarrain mutta oon keuhko kuumeessa tai eilen kävin lelurissa uusiks niin totesivat sen olevan semmon niin ei tuo olo oo semmon että jaksais lähtee suunnistaan yli 300km suuntaansa 39 asteen kuumeessa Muuten ois ollut tarkotus suunnistaa ruiserilla sinnepäin mutta täss sulanmaan aikaan ois tarkotus kyllä suunnistaa eteläänpäin kuhan keksin varaosan tarpeen ja päivän sovin niin kyllä se etelämpään liikahtaapi
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 23.09.2018, 10:57
tomppaa tomppaa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 13.04.10
Sijainti: keski-suomi
Viestit: 370
Perusasetus

Ruiseriin ei nyt oikeastaan mitään muutosta ole tullu tehtyä muuta kun ajettua.. Ja tuskin tuloo tehtyä nyt tänä syksyn enää kovin suuria muutoskia kun rupeaa kohta olemaan tuo pohjolan talli viileempi mitä se oli muutama kuukaus sitten.. Mutta suunnitelmis ois siis että kattotelineen joko semmose väsäis katolle ja siihen valoi kiinni tarpeeks suunnitelmia siitä on jo päässä .. tai sit raaskis ostaa esim arb kattotelineen katolle.. ja sit ois vähä semmoset suunnitelmat et josko viell ennen talvee raaskis nii ostais uudet kummit alle jäis sit noista varakumei kun ei taho mistää löytyy 37" kumei vararenkaaks.. ruuvailla tuota ei tunnu enää olevan tarvetta kun kaikki mäet joihin tuolla ajan tähä asti niin yhteenkään ei ole tarvinnu viellä pykältää vitoselta pienemmäll mäjet tuntuis menevä iha kevysesti nyky kuosissaan niin tietty jos jollaki semmone arb kattoteline löytyy ylimääräsen ja on valmis luopumaan semmosesta niin oisin valmis ostaan semmosen tietty kun ei tarviis uusikaan olla sen.. Ja tulipa tuota eilen etelän reissuki heitettyy tuolla maantien pahennuksen kohteella semmon 750km tuli päräytettyä yhen päivän aikaan ja kiitoksia vaan taas lepa77:lle osista mitä sieltä taas löytykin ja hyvistä kaupoista vaikka käyttöä niillä nyt ei juuri olekaan mutta pistetään jemmaan tuossa nyt pari kuvaa ruiserista näin syyskuun kunniaks pestynäki oikeen..
Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	SYYSKUU (2).jpg‎
Views:	1073
Size:	454,9 Kt
ID:	87513   Click image for larger version

Name:	SYYSKUU (3).jpg‎
Views:	852
Size:	414,0 Kt
ID:	87514   Click image for larger version

Name:	SYYSKUUU.jpg‎
Views:	849
Size:	444,4 Kt
ID:	87515  
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 23.09.2018, 13:56
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.073
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tomppaa Näytä viesti
jos jollaki semmone arb kattoteline löytyy ylimääräsen ja on valmis luopumaan semmosesta niin oisin valmis ostaan semmosen tietty kun ei tarviis uusikaan olla sen..
https://slck.net/viewtopic.php?f=4&t=13645
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 05.10.2018, 14:47
tomppaa tomppaa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 13.04.10
Sijainti: keski-suomi
Viestit: 370
Perusasetus

Josko näillä osilla sais korjattuu ruiseria taas "pielavetisesti"..
Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	ALUSTA OSA.jpg‎
Views:	741
Size:	269,9 Kt
ID:	87660  
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Hj61 kawakx O/M/V Ajoneuvot 2 07.02.2016 20:47
Myyty HJ61 LöpöLassi O/M/V Ajoneuvot 0 25.11.2008 23:27
m: hj61 O/M/V Ajoneuvot 20 21.07.2007 09:27
M: Hj61 Jörmelö O/M/V Ajoneuvot 4 15.09.2006 21:19
m:hj61 O/M/V Muut 1 17.10.2005 11:44


Sivu luotu: 03:47 (GMT +2).