![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Optikoilla mennään...
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Sama täällä, just eilen kävin ostamassa parit lasit kotimaisesta optikkoliikkeestä.
__________________
Tumpula Racing Team |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Specsaverssilla on ainakin ihan hiton halpoja laseja, kyl minusta kannattaa sovituttaa lasit optikolla. Kun sillä on kuitenkin väliä, mihin kohtaan kasvoja mikäkin malli sovitetaan, miten sangat muotoillaan korvien taakse, jne.
Tietty jos on arjalaisen ihanneihmisstandardin mukainen symmetrinen pää niin kai siihen sit lasit suoraan hyllystä, mutta useimmilla ihmisillä on korvat keskenään eri korkeudella tai vino nenä, eikä silmätkään ole kaikilla samoilla etäisyyksillä toisistaan tai samalla korkeudella kasvoja. Jos ei laseja muotoilla omaan päähän niin ne voi jäädä hassusti, esim. kehys näkökenttään, tai ripset osuu linsseihin tai lasit on aina vinossa tai niitä joutuu korjailemaan koko ajan (esim. nenää nyrpistelemällä tai kulmia kohottamalla). Mut siis joo ihan miten haluatte. ![]()
__________________
- En pidä teistä. |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Menipähän tuo viimeksi niin nyt ei millään. |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
__________________
100% hiilineutraali vuoteen 2086 mennessä |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Mulla ainakin toi hajataitto silmän pinnassa tuppaa muuttumaan, niin ilman tarkastusta ei ainakaan itse pysty netistä mitään ostamaan kun ei voi tietää missä ne sylinterit pitää olla siellä linssissä että on kohillaan.
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Silmälasit ilman vahvuuksia | Lars | Niksipalsta | 0 | 14.03.2013 16:58 |
Vanteet netistä | Superlite 27 | Linkit | 0 | 04.03.2010 21:10 |
O: BJ/FJ-40 "silmälasit" eli maski | Jare | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 9 | 21.03.2007 21:44 |
Löysin netistä | Lars | Bullshit | 4 | 23.04.2003 18:01 |
Capoeiraa Netistä | MäIte | MP3 | 0 | 29.09.2001 14:48 |