Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #17  
Vanha 09.12.2017, 22:13
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Olin jälkikasvun kanssa koeponnistamassa omaa WJ:tä Punkalla. Melko monta Jeeppiä oli sielläkin mutta Kulma selkeesti vei osan porukasta.

Jeepit etenee semmosista paikoista että moni kokeneempikin saati maallikko ensin pääsääntöisesti yllättyy. Kestää kohtuullisen kauan ennen kuin uusi kuski tulee sinuiksi auton todellisen etenemiskyvyn kanssa. Kyllä se pikkupojan into on, mikä pitää mielenkiinnon yllä, vanhemmallakin.

Hommaat vaan ne Kaimanit, vaikka maksaakin (paljonko muuten?). Niin kauan kun et mene akseleita myöden uppomutaan tai peilijäälle, niin ne on parhaat millä tahansa alustalla. Kunhan saat alustan kondikseen, niin Kaimaneilla tulet yllättymään vielä monesti ja tulee kestämään kauan ennen kuin auton suorituskyky loppuu ennen kuin oma uskallus.
__________________
Raha ja romut rauhottaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ikuisuus projekti Swamp Jumperin "herätys" Jare Maasturiprojektit 426 03.01.2020 09:30
Kekkulan Ikuisuus Hilux-ln46 _kekkula_ Maasturiprojektit 10 26.10.2015 21:02
Myyty Jeepin akselit 2kpl D30 (XJ / WJ) ja D44a (WJ) ROMUTETTU KAIKKI! WinChester O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 26.10.2015 09:18
Ikuisuus Isuzu Bankkuprojekti. Jonkki Maasturiprojektit 15 05.03.2013 14:39
Ikuisuus Suikka-Projekti Palde Maasturiprojektit 19 29.12.2007 18:51


Sivu luotu: 04:50 (GMT +2).