![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Pinnassa on,ja vois olettaa että samaa vikaa on. Mut mulla auojakuori ni ei ole ongelma. https://www.ebay.com/p/Case-for-Cat-...18439460&rt=nc
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Mullakin s40 ja sellaseks puhelimeks aivan liian herkät sivunapit.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Sama vika 30 napit aivan turhanpinnassa. Keran jäänyt jo virtakatkaisin pohjaan. Oneks korjasvat takuuseen
__________________
M.O.C |
#4
|
||||
|
||||
![]()
S60 tuli ostettua viime vuodenvaihteessa ja paras puhelin mitä ollut. Eikä oo mitään suojakuoria ollut, muutama pikkukolhu tullu tallin betonilattiasta... Todella hyvä näyttö, toimii myös märkänä.
Ennen tätä oli pari vuotta S50 käytössä ja se jäi ensin vaimolle käyttöön ja pari kuukautta sitten jäi varapuhelimeks kun vaimokin halus S60. Tuo S50 tippu monta kertaa pöllinosturista millo asfaltille ja milloin hiekkatielle mut ehjäks jäi. Vertailun vuoksi vanhassa S50 mallissa oli gorilla3 lasi ja täs uudessa S60 mallissa on gorilla4.. Ja jos jotain miinusta pitäs laittaa niin GPS ei oo ihan älyttömän tarkka maastossa mut en oo päässyt vertailemaan muihin merkkeihin niin paha sanoo muiden tarkkuuksista. Akun kesto melkein vuoden ikäseks puhelimeks on yllättävän hyvä, ei oo kovin paljon vuodessa heikentynyt. Ja omassa käytössä ei oo kyl ollu mitään ongelmia nappien kanssa vaikka taskussa tuo pyörii milloin mitenkin päin.. Paremman tuntuiset nuo kuitenkin on kuin tuossa omassa vanhassa S50 mallissa eli kehitystä on tapahtunut..
__________________
Chevrolet Avalanche 8.1 Vortec 4x4 Audi A6 C7 3.0TDI QUATTRO SUZUKI KING QUAD 4x4 750 -09 varustettuna LITEFOOT telasarjalla -Dodge Ramcharger (offi-projekti) -Nissan Patrol SOA vm-88 -Scania 92RML vm-87 EX-Autokoulu "MC DONALDS" +liuta muita harraste ajoneuvoja WUOKSI OFFROAD Viimeksi muokannut -Captain- : 10.11.2017 23:09 Perustelu: Lisätty nappijuttuja.. |
#5
|
||||
|
||||
![]() Kumi kuori?
Onkos tossa kuoressa reijjät sivunäppäimien kohilla vai meneekö kumi niistä yli?
Vois kokeilla. Just eilen taas oli kyykkimisen jäljiltä äänettömällä??? t. Ismo Ämmä Lainaus:
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Menee näppäinten yli,tekee miiden käytöstä huomattavasti jähmeempää,ei taatusti vahingos painu
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
#7
|
||||
|
||||
![]() S41
Nyt on hommattu S41
Pitääpä ruveta tutustumaan ominaisuuksiin...
__________________
Ei mennyt kuin Strömsössä... |
#8
|
||||
|
||||
![]() Kumi kuori.
Nyt on asennettu kumikuori S30seen ja sehän toimii! Nyt pitää oikeesti painaa sivunäppäimiä eikä ne enään itsestään taskussa painu!
Eipä hirveesti ollut tarjontaa ebayssa joten rahteineen tuli n.20,- maksamaan joka on minusta vähän liikaa. t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Laittakaa nyt jotain mitä huonoa tuossa s60 olisi. Vai tarvitseeko itse myös ostaa sen?
|
#10
|
||||
|
||||
![]()
Mulla on ollu nyt pari kuukautta käytössä s60. Olen ollut kaikinpuolin tyytyväinen puhelimeen. Alkuperäinen näytönsuojakalvo on jonkinverran naarmuuntunut, mutta muuten on kestänyt työkäytössä erinomaisesti.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
CAT-G | Tapsala | Maasturiprojektit | 40 | 11.05.2016 06:46 |
Kokemuksia Cat B30- kännykästä | Bänkster | Chit-Chat | 5 | 04.02.2016 19:36 |
Myydään Cat puhelin | raskaskone | O/M/V Muut | 0 | 29.01.2015 13:57 |
Myydään cat b15 | ts2000dsp | O/M/V Muut | 0 | 06.07.2014 20:19 |
Ostetaan Hobie Cat | timmy | O/M/V Muut | 1 | 14.03.2009 11:05 |