![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Kiitos tämän aiheen, muistin tilata nuohoojan.
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Tuota polttamishommaaki vois ajatella mutta välikattoo ei täs tönös oikee ole ku iha äly ahdas pieni väli kun on tuo yläkerta tehty. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Tuohon polttamishommaan vielä sellainen vinkki, että ne savupeltien rakoset pitää tilkkiä, ettei kipinöitä tipu ihan puulattialle.
Ite otin aina savupellin kokonaan pois ja sit reikään tilkin parisen senttiä palovillaa. Toi välikatossa olevan hormin osuuden tarkistus olisi se tärkein osio koko hommassa... ![]() Vedon määrä on helppo kontrolloida itse tulipesän vetoluukun avulla. Sellainen rauhallinen kytyvalkea on turvallisin vaihtoehto. Oksat kun palaa poikki, niin ne tippuu sinne hormin pohjalle ja yön aikana se hiillos muuttuu tuhkaksi.
__________________
Musta vyö romujen rassaamisesta... ![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Nuohooja kun saa rahaa sen mukaan mitenkä monta hormia nuohotaan riippumatta siitä paljonko siinä piti tehä duunia... No ajatushan on, ettei sinne joka vuos nuohottuna kerry mitenkään kovin helvetisti sitä romua.
Ehkä sun pitää Nisseriina huolehtia, että ens kerran kun sutari on paikalla ni vanhukset on ihan sattumalta jossain emmätiiä kylpylälomalla tai jossain. Ja nii, eihän se haittaa, jos oot ihan korkeimman omakätisesti teilannu naakanpesät jollain ilveellä. |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Täs on tullu iha hyviä vinkkejä joten eiköhän ne risukasat sieltä lähde. Edellisen omistajan aikana ne naakat pesät on askarrellu. Olen asunu tässä talossa vasta puolitoista kuukautta joten paljon on viä mistä en mitään tiä. |