![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Hemmetin hyvä reissu vaikka meillä matin kanssa hävis öljyn paineet perjantai lauantai yöllä.. keväällä taas uusiksi ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Mukavaa oli taas olla mukana 6v tauon jälkeen.
Eniten ihmetytti naapurimaan siistiytyminen, roskia ei enää tienvarsilla näy ja pienet kaatopaikkamontut on siivottu kokonaan pois kyläteiden varsilta. Oma kalusto kesti koko reissun ihmeen hyvin, ainoastaan takaisin tullessa venäjäntullissa huomattiin etuakseliputken taipuneen ja murtuneen tukivarren korvakon vierestä. Onneksi oli traileri Imatralla niin kotimatkakin sujui turvallisesti. Kiitos kaikille vanhoille ja uusille safarikumppaneille, olette hienoa porukkaa ![]() Itsenäisyyspäiväsafari voisi kyllä kiinnostaa. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kiitoksia mikjus reissu raportista ja kiitoksia kaikille mukana olijoille! Hemmetin hyvät reitit ja kerrassaan mahtavaa porukkaa. Gr toimi ku tupakki ja mittariin tuli about 760 kilsaa kokonaismatkaa.. Erinäisten loppuvuoden kiireiden vuoksi sit keväällä taas uudestaan reissuun.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kiitti reissusta kaikille. Tällä kertaa oli kerrassaan mahtavaa kura ja vesi ränniä. Paherokin pysy kasassa koko reissun vaikka siirtymätki rajalle tultiin ajamalla. Syyläri vuoto aiheutti veden lisäilyä kiukaaseen mutta ei onneksi menoa keskeyttänyt. Kevään reissua odotellessa!
__________________
toyotia ja mersuja vain huolletaan, pajeron tankkaaminenkin on korjaamista. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Hienoja kuvia ja näemmä hieno reissu!
Tuohon siisteytymiseen, Karjalan sanomatkin (suomenkielinen karjalainen viikkolehti Petroskoista. Suosittelen, parikymppiä vuosi joka tiistai sähköpostiin pdf ja pysyypähän pystyssä kun edes joku tilaa) kirjoitti tuosta taannoin. Laittomia kaatopaikkoja on siivottu karjalan alueella melko aktiivisesti ja tiedossa olevia syyllisiä sakotettu. Yksityiselle 5000 ruplan ja yritykselle 50000 sakoin.
__________________
Land Rover Discovery TD5 ´00, Lada Niva 1600 ´84, |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Sen verran on virhettä Mikan stoorissa heti alussa, että Lasse, Kimmo, Asko, Toni ja Ari ei suinkaan ollu leirissä tiistaina vaan vasta ke-to yönä...
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
2017 CUP 3/5 4-6.8.2017 ZoneSuunnistus 2017, Ilmoittautuminen avattu. | Ewerglade | Tapahtumat | 72 | 18.09.2017 13:20 |
PäHäMa venäjän safari Helatorstai 24 - 28.5.2017 | mikjus | Tapahtumat | 102 | 08.06.2017 08:43 |
PäHäMa venäjän safari pääsiäinen 14 - 17.4.2017 | mikjus | Tapahtumat | 72 | 01.05.2017 22:10 |
Pähäma kevät safari miekkiössä 29.4.2017 | TimJus | Tapahtumat | 1 | 30.04.2017 17:08 |
Oro Offroad 2017 12-14.05.2017 | Kynnapas | Tapahtumat | 4 | 25.04.2017 10:36 |