![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jos oot koittanu kaasutinexperttiä nii sitte uskon ettei löydy, mut jos et oo ni koita sitä. Ja koita puhelimella, soittamalla. On yhtä vanhan linjan toimintaa kuin kaasaritkin :-)
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi (perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f) wonk.sytes.net/76s/ |
#2
|
|||
|
|||
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Kiitoksia kummiskin ehdotuksesta. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Kiitoksia tiedosta
|
#5
|
||||
|
||||
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]() Mitenkä olis merkkiliike?
Siis toyotalla, ainakin oulussa, on asiallinen palvelu ja vanhempiinkin löytyy osia. (samat osat löytyy jokaisesta liikkeestä, siis näkevät tietokoneelta-)
Toyotan varaosa politiikka valitettavasti ei suosi noita korjaussarjoja; siis osat on monesti ostettava yksittäiskappaleina, ja alkuperäiset osat on usein kalliimpia kuin tarvikeosat (Ei aina!) mutta kestävät sen 20-50v, kuten tehtaalla laitettukkin.... Minä olen yrittänyt asioida noiden "vaikeampien tapausten" osalta Tiistai-torstai, ja joko 9-11 taikka 12.30-15 välillä, siis silloin kun ei ole ruuhkaa. Jos sinulla on auton runkonumero, niin nopeuttaa/helpottaa etsimistä. Jos pelkkä vanha osa mukana; siitä eivät oikein osaa sanoa mitään.... hyvänä esimerkkinä vm. n.-81 BJ-42 vesipumppu: sitä on kahta mallia, muuttuu jossain vaiheessa, ja kun tuon moottorin alkuperäistä auton runkonumeroa ei ollut, niin ei selvinnyt marmorilla, kumpi olisi varmasti oikea..... valistuneella arvauksella tilasin, ja sattu oikea; Ja jo päälleppäin erotti tarvike/halpispumpuista. Jos kyselet "marmorilta-" niin pistä vaikka yv, miten meni/mitä maksaisi? |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Kiitoksia näistä...kurkataan ja verrataan...mutta on niitä vain monenmoisia
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostettu Suzuki SJ 410 kaasuttimen kiihdytyspumppu | Kahavi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 18.06.2013 09:40 |
Kaasuttimen säätöä | Nerd-O | Chit-Chat | 18 | 28.11.2012 10:55 |
pallon korjaussarja | nuti-90 | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 06.01.2011 20:18 |
kaasuttimen paineentasaus | juice | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 01.06.2008 13:03 |
SJ410, kaasuttimen korjaus sarja/korvaus kaasutin? | Lehis | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 12.11.2007 21:43 |