Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 30.03.2017, 10:33
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.019
Perusasetus

Jos Helsingissä on yli 600 000 asukasta, lähes kaikkian arkirealismia on, ettei pääse edes keskustelemaan pormestarin tai pormestariksi haluavien kanssa. Tervetullutta on kuitenkin osallistuminen kyseisen homman rahoittamiseen. Puolueiden avulla tapahtuvassa politiikassa vain hyvin pienellä osalla ihmisiä on mahdollista päästä oikeasti vaikuttamaan ja suuren enemmistön tehtävä on kannatella systeemiä ilman aktiivista vaikuttamista.

Helsingissä voi silti olla asukkaille monenlaista aktiivista tekemistä ja mielenkiintoiselta vaikuttaa vaikka kaupunginosaradio:
http://www.hel.fi/www/Helsinki/fi/ka...unginosaradio/

Sähköisten välineiden avulla voi aikaisempaa useampi osallistua johonkin kiinnostavaan asiaan.
https://www.facebook.com/Helsinginas...?ref=bookmarks

Jos vaikuttamisella on tarkoitus tienata, niin se mahdollisuus on valitettavan harvalle ja mieleen tulee myyminen, joka on yhdenlaista vaikuttamista, josta onnistuessaan saa rahaa. Harva politiikassakaan voi palkkaa vastaan edistää aidosti omaa sanomaansa. Näin vaalien alla puolueiden puheenjohtajat ovat kuin myyntimiehiä.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Maahanmuutto politiikka Eetza Chit-Chat 76 24.06.2013 23:00
Ostetaan FEDIMA SIKAROKOT TAI RAILEDITIT 35-37" HINTA POLITIIKKA 500€ KORVILLA psychobilly O/M/V Renkaat ja vanteet 0 15.03.2011 11:27
Suomen politiikka nyt.... Ipe64 Chit-Chat 21 26.01.2010 13:36
Politiikka kumikana Society 2 10.03.2004 08:18
politiikka bono Jokes 0 22.11.2002 16:32


Sivu luotu: 11:14 (GMT +2).