![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Muunmuassa tällästä namia..
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Täthäntää talvi on:-)
__________________
M.O.C Viimeksi muokannut sami73 : 27.02.2017 15:21 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Pitkästäaikaa kävin tuolla pikkukoneiden maailmassa häärimässä. Ukot oli tätä ropaamassa. 195 Cessna, Jacobs tähtimoottorilla.
Kone ollut vuosikausia hallinurkassa pölyyntymässä, viime syksynä huru-ukot oli liittoutuneet ja elvytelleet vanhusta. Tykkäsin.
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
eilen ontelolaatan mättöö pitkälti koko päivä .
Tossa huono video aiheesta https://www.youtube.com/watch?v=Q6fESSRFOMU T Rohmo
__________________
Missä on tahtoa, siinä on tie hojolla se etanakin arkkiin pääsi Mikkelin Offroad Club ry harborcruisers |
#5
|
||||
|
||||
![]() Viikonloppuna tuommoista työ reissussa
Lauantaina kun olin happea haukkaamassa niin tuommoinen pölähti laivan kannelle.
Ruotsin puolella just ennen kun laiva lähti pois saaristosta. Hienosti pojat sen toi liikkuvaan laivaa ja lähti myös siististi. Taisi olla joku harjoitus kun tekivät lähestymisen ja nousun yhteensä neljäkertaa kahdesta eri suunnasta.
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Ruåttalaisten uusia AW-139:jä. Tai no onhan ne olleet vissiin operatiivisesti käytössä jo kolmisen vuotta... Noita alukseen laskeutumisharjoituksia on sangen usein. Aina tokikaan ei ole kyseessä se että pilottia treenattaisiin, vaan se että laivan omat luokitukset vaativat sitä.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Tällästä
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 5 (0 jäsentä and 5 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
SJ oikeissa töissä | MuumiPappa | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 18.02.2010 18:34 |
Mihin olet ollut/olet koukussa? | Skorpioni | Chit-Chat | 14 | 09.03.2008 22:41 |
Töissä on mahtavaa | Ex_inkkari | Chit-Chat | 24 | 10.04.2005 21:29 |
Töissä väiteltyä ! | Epeli | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 02.09.2004 16:18 |
Uudenvuoden yö töissä | Intiaani_Chief | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 01.01.2004 10:17 |