![]() |
|
|
|||||||
| Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? Kysymyksiä foorumiin tai sen käyttöön liittyen. Nämä viestit toimivat toistaiseksi FAQ:in tyyppisenä tietolähteenä. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Sinulla on tälläinen koodin pätkä siinä kolmannen viestin ekassa linkissä (välilyönti lisätty ensimmäisen hakasulkeen jälkeen että foorumi ei parsi linkkiä) [ URL="http://s1269.photobucket.com/user/Je...?sort=2&page=1"]http://s1269.photobucket.com/user/Jeep-Ukko/library/Toyota%20HJ60?sort=2&page=1[/URL] ja ilman välilyöntiä linkki näyttää tältä: http://s1269.photobucket.com/user/Jeep-Ukko/library/Toyota%20HJ60?sort=2&page=1 Tuo lainausmerkkien sisällä oleva osoite on lyhentynyt jostain syystä ja se ei ole validi. Helpoin tapa on poistaa lainausmerkeissä oleva pätkä kokonaan, taas ylimääräinen välilyönti lisättynä: [URL ]http://s1269.photobucket.com/user/Jeep-Ukko/library/Toyota%20HJ60?sort=2&page=1[/URL] Ja tässä ilman välilyöntiä: http://s1269.photobucket.com/user/Je...?sort=2&page=1 En osaa sanoa missä kohtaa linkkisi on mennyt rikki, onko kyseessä bugi palstalla vaiko käyttäjässä.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Viestiä kirjoittaessa noita [ url] laatikoita ei ole.
Linkki on suoraan http ://s1269.photo... jne Muutama välilyötni ettei foorumi muuttele nyt. Liite kuva, jossa viestin kirjoitus ikkuna on auki. Täytyy yrittää jossain vaiheessa laitella linkkejä uusiksi.
__________________
http://s1269.photobucket.com/user/Je...?sort=2&page=0 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Minä epäilisin että linkkiä on copy-pastettu jossain vaiheessa väärin niin että lyhennetty versio on päätynyt itse urliksi. Jos haluat pelkän linkin niin se vaadi muuta kuin että osoitepalkin linkki kirjoitetaan foorumille.
Tästä (välilyönti lisätty): http ://s1269.photobucket.com/user/Jeep-Ukko/library/Toyota%20HJ60?sort=2&page=1 tulee automaattisesti tälläinen: http://s1269.photobucket.com/user/Je...?sort=2&page=1 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Sopiiko linkin vanteet hj61:seen onko kokemuksia (kiire) | Kyy hj | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 29.10.2015 14:39 |
| Myyty hj etuakseli, lisäsin linkin toriin, siellä kuvia. | ZTR | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 8 | 29.09.2015 16:30 |
| Linkin nimeäminen | Arska-tehtaalta | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 2 | 26.06.2010 21:18 |
| y-linkin pituus?? | lepoantti | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 15.01.2009 00:37 |