Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 24.01.2017, 17:53
PH75 PH75 ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 29.02.12
Sijainti: Utajärvi
Viestit: 677
Perusasetus

Kilometri huijari tämä vaikuttas olevan: https://www.nettiauto.com/toyota/avensis-verso/8519251 Ja vajaan kuukauden päästä 214900km vähemmän mittarissa ja hintaa tullut 1000e lisää. https://www.nettiauto.com/toyota/avensis-verso/8573998

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 21.02.2017, 05:34
-Joni-:n Avatar
-Joni- -Joni- ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 15.11.13
Sijainti: Pieksämäki
Viestit: 39
Perusasetus

Onko muilta norjalainen heppu yrittänyt ostatella autoa joka on myynnissä nettiautossa? Alkuu yritti soittaa ja kun en vastannu nii muutamaa tuntia myöhemmin laittoi viestiä millon voisi soittaa asiasta. Ihan varma kun en vielä oo onko huijaus vai oikea ostaja. Kovasti ois itse tulossa hakemaan. Mielenkiinnolla odottaen mitä tuleman pitää ja alkaako jossain vaiheessa tulla jotain selityksiä ettei itse pääsekkään hakemaan. Pitää olla varovainen ja katsoa miten tää etenee.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 21.02.2017, 07:21
artsi777:n Avatar
artsi777 artsi777 ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.05.07
Sijainti: Salo, Finland.
Viestit: 3.133
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -Joni- Näytä viesti
Onko muilta norjalainen heppu yrittänyt ostatella autoa joka on myynnissä nettiautossa? Alkuu yritti soittaa ja kun en vastannu nii muutamaa tuntia myöhemmin laittoi viestiä millon voisi soittaa asiasta. Ihan varma kun en vielä oo onko huijaus vai oikea ostaja. Kovasti ois itse tulossa hakemaan. Mielenkiinnolla odottaen mitä tuleman pitää ja alkaako jossain vaiheessa tulla jotain selityksiä ettei itse pääsekkään hakemaan. Pitää olla varovainen ja katsoa miten tää etenee.
Tarkkana kannattaa olla vaikka ei aina huijarista olisi kysymyskään. Oikeasti kiinnostunut ostaja ottaa varmasti yhteyttä ja kaupat syntyy parhaiten kun saa käteistä suoraan tassuun niin silloin ei ole mitään epäselvää
__________________
Salon seudun OFF ROAD Ry
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 22.05.2017, 22:07
tapsa4x4:n Avatar
tapsa4x4 tapsa4x4 on kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.02.03
Sijainti: lahti/hollola, Finland.
Viestit: 9.829
Angry

Huijari / paskojen osien myyjä myy mitä sattuu ei toimita sovittuja ja maksettuja osia jne eikä palauta rahoja.
Tekee aika paljon ilmeisesti fecebookin auto ryhmissä tätä.

Mika karhu tai (puoliso?) nana finnilä

Olkaa tarkkoina tollasten huijarien kanssa
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 22.07.2017, 10:02
lepoantti lepoantti ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 27.01.05
Sijainti: Sawo, Leppävirta
Viestit: 2.711
Perusasetus

nimimerkki Kasper.

kauppaa palstalla paljon tavaraa mutta aika hidasta tuntuu olevan, viimeksi ollut 6.7 kirjautuneena. ei vastaa yyvee viesteihin ja lupaukset ei tunnu pitävän. kolme vko sitten maksoin huimat 20e jostakin hupparista sisältäen postikulut, josskain vaiheessa kyselin kun ei alkanut kuulua, sanoi lähettävänsä huomenna ja pistää seurantakoodin. ei ole vielä tullut tätä huomista!!!

onneksi ei tämän kummoisemmasta summasta kyse mutta kun olettaa ihmisten toimivan rehellisesti niin harmittaa. voihan se olla että on jotakin käsittämätöntä sattunut ja asialle on hyvä syy. mutta ilmoituksissa ei ole edes puhelinnumeroa johon voisi soittaa ja kysellä mikä mättää!! ei luulisi kenenkään elämä olevan 20e kiinni että viitsii kyseenalaistaa rehellisyyttään!!!
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 09.08.2017, 17:25
Mikael73 Mikael73 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 17.01.13
Sijainti: Kalajoki
Viestit: 409
Perusasetus

Varoitus kans tästä samasta Kasperista,jäi satoja euroja perintään,
eikä penniäkään varmaan tuu saati kamoja takaisin

Nakkasin sulle lepoantti privalla sen numeron
__________________
http://www.cfline.fi/

Viimeksi muokannut Mikael73 : 09.08.2017 17:28
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 06.09.2017, 17:10
tepa78:n Avatar
tepa78 tepa78 ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 13.01.08
Sijainti: salo, .
Viestit: 1.028
Perusasetus

Onkos henrik from denmark yrittäny jotain joltain ostaa
Cruiseria haluis ostaa...
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ihmiset: varokaa savolaisia! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 4 08.11.2014 21:49
varokaa tätä k81 O/M/V Ajoneuvot 20 08.03.2008 06:25
Varokaa hirviä!!!! farmari Chit-Chat 15 27.10.2006 16:31
Varokaa Mustaa Raamattua! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 17:21


Sivu luotu: 21:22 (GMT +2).