Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 24.01.2017, 00:02
tapsa4x4:n Avatar
tapsa4x4 tapsa4x4 ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.02.03
Sijainti: lahti/hollola, Finland.
Viestit: 9.901
Wink

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rytari Näytä viesti
Puolitoista-kaks ja puoli tonnia riippuu koosta ja seinämävahvuudesta
Mö oon muutaman vuoden sisällä ostanu 4 kpl 6m kontteja kaikki maksanu alta 1500e pihaan kuskattuna. Jaksaa vaan kyttäillä netin myynti palstoja ni sillain löytyny hyvä kuntoisia ja kohtuu hintaisia.

Mun yks kontti eristetty niin että uretaanilla ja pitkillä ruuveilla seinät ja katto finfoam levyllä. Aika pienellä lämmöl pysyy plussalla ei kauheen siisti oo toi toteutus.

Tuttu tekin 6m konttiin eristyksen sillain et teki 100mm koolauksen ja routastyroksilla eristi seinät ja katon ja lattiaan 30mm finfoamin ja siihen sit vaneroi ja maalas valkoiseksia. Tuli hiton siisti ja hyvä pikku remontti paja ja ulkoa päin tehty harja katto ja laudoitettu niin on hiton siisti mut oli siinä oma hommansa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Vuokrata halutaan O/halutaanvuokrata harrastetilaa Tomppaa_ O/M/V Muut 0 21.03.2012 23:52
Harrastetilaa Helsingissä mahdollisesti tarjolla. Pauli Tekniikka & Jutustelu 49 29.03.2007 11:32


Sivu luotu: 16:01 (GMT +2).