![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
jos joku tietää miten liittää näitä "ismompia kuvia tänne palstalle nämä 6000x4000 palsta ei suostu lataan kansioon niin mistä kannattas tai sais tuotua? ![]() ![]() tommonen peräsuoja tuli väkerreltyä.. ![]() ![]() ![]() tukivarsikiinnikkeille vahvistuksia ![]()
Viimeksi muokannut jonjus : 10.12.2016 23:58 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Noin isoja ei kyllä kannatakaan upottaa viesteihin, kun se tekee sivuista vaikeasti luettavia. Jos on joku erityistarve liittää noin isoa kuvaa, niin zippaamalla onnistuu mutta silloin kuva ei ole tietenkään suoraan nähtävissä.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
vuosipäivä päivitys
tänään tuli tasan vuosi kun projekti aloteettiin ihan ei vuodessa saanut kasaan koitetaan ens vuodeks ajoon![]() auto näyttää tältä tällä hetkellä! ![]() ![]() eilen tuli laitettua lauharin teline paikoilleen vielä tarvis maalit niskaan ![]()
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
päivitellääs välillä tännekkin jotain.. rakennettu on vaikka mitä mut eioo vaan "kerennyt" tänne päivittään
tullut tehtyä mm pakosarjojen tiivisteet vaihdettu oikeanlaisiksi, shifterille kotelon tein tänään sekin kesken hieman , tulipeltejä aloteltu kesken vielä, kojelauta alotettu keskenvielä, lattioita tehty jonkun verran loput kun keskikonsolin tekee vanha ei oikein sovi paikalleen , penkille tehty teline , ratille tehty keskiö, taka akseli otettu työn alle , ja tänään ilmanputsarille tein tollsen putken et saa sisätiloihin täytyy viel jatkaa ruiskulle asti... ja muutamia osia maalasin tänään mm ratin,lauharin telineen ratti akselin..![]() |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Kierteet ei tahdo kestää jos ne on vapaasti auki, veikkaisin että ei ole pitkäikäiset etenkään kovemmassa ajossa. Minulla aikanaan Jeepissä pääsi yhdessä säädettävässä tukivarressa lukkomutteri auki jonka seurauksena halkaisijaltaan 1,25" tiheäkierre otti kipeää hyvinkin nopeasti.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |