![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
No niin, nyt se myrkynlykkäs. 61ssä ollu kohta 10v SOA korotus ja tänään kävin leimaa taas anomassa. Katsuri tarttu aiheeseen että korotus on väärin merkattu lappuihin.
Nyt tartteis pikasesti jostain korkeuden navan keskeltä pyörän kaareen... oisko jollakulla sellasta lappua jossa tuo mitta olis,vielä parempi jos siinä ois Toyotan/Korpivaaran leima... Anto sentään kuukauden ajoajan... ja 35/11.5/16 on nyt papereissa...
__________________
Something happens in 90 miles per hour...All the sounds and engine wibrations are gone... You become as one with the engine... |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Miten se sulla on sit merkattu?
![]()
__________________
Itte ku tekee ni saa just semmosen ku sattuu tulemaan! Salon seudun OFF ROAD Ry |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ajoneuvoa korotettu 77mm akselin ja jousen väliin asennetulla korotuspalalla.
__________________
Something happens in 90 miles per hour...All the sounds and engine wibrations are gone... You become as one with the engine... |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ihan alkuperänen laatikko oli.
|
#6
|
|||
|
|||
![]() HJ60 kiertokangen laakeri ongelma
HJ60 ois koneremontissa mutta leveämmät kiertokangen laakerit tuntuis olevan kiven alla tarvikeosa myyjillä on vain kapeampaa mallia tarjolla ja marmoritiskikin myy ei oota. runkonumerolla saapi kahta eri varaosa numeroa joka ei taas ilmoita laakerin leveyttö auto on vuosimallia -82. yrittänyt selailla jo näitä foorumeita ja ei oikein apua löydy. paitsi tämä kuva.
Elikkä juurikin tuo keskimmäinen malli kävisi minun autooni. jos joku tietäisi sen oem varaosanumeron tai paikan mistä niitä voi tilata tai jollakin jopa olisi kyseiset laakerit STD koossa hyllyssä niin olisi hieno homma. t: jani h |
#7
|
|||
|
|||
![]() 35"
alkas olemaan kohta 61:n leimaa vailla piiiiitkästä aikaa ja tarttis tietää saako niitä 35x12,5/15 kumeja tuohon leimattua?ja jos saa niin millä lapulla ja saisko siitä kopiota?
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Saa! Haet toyotan varaosa tiskiltä lapun et millä renkailla hj61 on saanu maailmalla ja pyydät laittaan siihen sun rungon numeron sit vielä myyjän allekirjoitus. Näin ainakin täällä pyydettiin. Tulosta vielä rengas taulukosta koot et kuinka korkee on 35 ja se 7.50 verrokki rengas niin on katsuri tyytyväinen.
|
#9
|
|||
|
|||
![]() 35"
juu täytyypäs koittaa noin toimia.kiitoksia.
|
#10
|
|||
|
|||
![]() lappu
eipä saanu ainakaan ylivieskan nyystetiltä tarvittavia lappuja et sais 35" leimaan...
ei viittis dodge3500:n laittaa mulle kopsuja omista lapuistaan? Viimeksi muokannut terrier : 04.01.2017 11:45 |
#11
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#12
|
|||
|
|||
![]()
Tuolta tilasin omaan projektiin osia ja ainakin listaavat molemman mallisia kiertokangen laakereita. Kannattaa kuitenkin kysyä heiltä suoraan. Kaikkien listattujen toimittajien osia ei ollut saatavilla taannoin.
http://www.precisionintl.com/Engine....1710&EID=13066 Maksua varten kannattanee olla luottokortti.
__________________
Ruoste on ystävä. |
#13
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#14
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
https://www.smsdiesel.ie/en/bearings-6?filter=true Tuolta putiikista löysin omaani, on molempia laatuja ja nopea hyvä palvelu. Ja jos ylikokoa tarvit niin muistaakseni 0.5 kokoa jäi ylimääräiseksi 4:n kankeen.
__________________
Oikein ne pojat siinä tekee.. HJ 61 -88, osta kolme, kasaa yksi. |
#15
|
|||
|
|||
![]()
Pitäisi vaihtaa 2H koneeseen turbo vanhan väljän tilalle. Mitä turboa suosittelisitte?
|
#16
|
||||
|
||||
![]()
Mikäs turbo siellä nyt on?
__________________
HJ61 -90 Käyttis HJ61 -88 Projekti HDJ80 -93 Käyttis BJ75 -86 Projektijonossa HJ60 -88 Varaosa HJ60/61 -88 -myyty |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Discovery topic | Heguli | Chit-Chat | 269 | 21.08.2025 08:39 |
Huutonet Topic | psychobilly | Linkit | 15 | 03.03.2016 22:38 |
Syntymäpäiväonnittelu -topic | Skorpioni | Chit-Chat | 116 | 02.03.2014 18:32 |
Flippikeula topic | Repro | Tekniikka & Jutustelu | 14 | 03.12.2007 21:37 |