Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Viestiketju on lukittu
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 12.11.2016, 21:06
Bazeeba Bazeeba ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 29.01.12
Sijainti: Soini
Viestit: 280
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja fordson Näytä viesti
Mikäs tuossa nastapyssyssä vituttaa jos uusia saa kaupasta,enemmän vituttais jos ois hankala osa löytää ja jäis tupiloimaan sen oston kanssa. Itselleni kävi kerran niin ja potutti.
Joo eipä siinä sen kummempaa, periaate lähinnä kun kauppaa oli jo alustavasti tehty. Mutta pitää jatkossa kirjottaa tikkukirjaimilla ja tavuttamalla.

  #2  
Vanha 13.11.2016, 01:40
aslakki:n Avatar
aslakki aslakki ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 14.11.06
Sijainti: joutseno, .
Viestit: 1.209
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bazeeba Näytä viesti
Joo eipä siinä sen kummempaa, periaate lähinnä kun kauppaa oli jo alustavasti tehty. Mutta pitää jatkossa kirjottaa tikkukirjaimilla ja tavuttamalla.
Ei tunnu aina auttavan vaikka soittaa ja sanoo ostavansa, joidenkin kauppojen ei vaan vissiin ole tarkotus onnistua
__________________
WUOKSI OFFROAD
  #3  
Vanha 13.11.2016, 07:41
Bazeeba Bazeeba ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 29.01.12
Sijainti: Soini
Viestit: 280
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja aslakki Näytä viesti
Ei tunnu aina auttavan vaikka soittaa ja sanoo ostavansa, joidenkin kauppojen ei vaan vissiin ole tarkotus onnistua
Näin se taitaa olla.
  #4  
Vanha 13.11.2016, 09:36
Rölli Rölli ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 20.11.04
Sijainti: Pöytyä
Viestit: 1.935
Perusasetus

Se vaan tuntuu olevan ostajissakin aika paljon niitä tyhjän puhujia. Luvataan tulla hakemaan ja sit ei enää kuulukkaan mitään. Eli kyllä se yleensä on voittaja joka ensimmäisenä tulee rahat kourassa tavaraa hakemaan.

Enkä nyt viittaa aikaisempiin kirjoittajiin vaan totean ihan yleisellä tasolla.
  #5  
Vanha 13.11.2016, 09:51
Gary Grand:n Avatar
Gary Grand Gary Grand ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.11.04
Sijainti: Petäjävesi, Finland.
Viestit: 2.889
Perusasetus

Ihmeellisiä myyjiä ja ostajia.. Meitä on joka lähtöön.

Mulla meni vasta yks edullinen isolohko sivu suun, kun lupasin mennä hakemaan koneen seuraavana vkloppuna. No, soittelin sitten myyjälle puolen viikon maissa, että nyt olisin järjestelly reissun seuraavalle lauantaille, niin johan se oli ottanu varausrahan toiselta. ..joka sen sitten vei.

Kele. Eipä käyny sitten mielessä taas kerran, että tavara säilyy vaan rahalla vaikka mitä olis puhuttu.. Vaikutti puhelimessa asialliselta myyjältä. No, minen ilmeisesti vaikuttanu tarpeeksi asialliselta ostajalta.

Monta ostosta olen kyllä varmistanu maksamalla ennakkoon varausrahan heti ja kyllä on kannattanu. Muutaman ostoksen olen hakenut samana päivänä, vaikka Jkylästä etelä-Suomeen tuntuu välillä nihkeältä ajella töiden jälkeen hakemaan jotain autoa, tai muuta aikaavievää.

Ja aiheeseen:
Nyt sieppaa olkapää. Ollu kipeä jo reilut kaks viikkoa, eikä tunnu asettuvan levolla eikä liikkeellä. Alettava taas tilailemaan puoskarilta aikaa ja alkaa pompotus fysioterapeutilla..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen.
  #6  
Vanha 13.11.2016, 10:57
james_III:n Avatar
james_III james_III ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 11.11.03
Sijainti: Finland.
Viestit: 1.197
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Gary Grand Näytä viesti
Ihmeellisiä myyjiä ja ostajia.. Meitä on joka lähtöön.
Näitä kokeilijoita on kanssa yllättävästi, paketti lähtee kun rahat tilillä, lähettäskö sitteki vaikka rahat ei olekaan tilillä, ei se lähetä
__________________
Offi videoita: klik
  #7  
Vanha 13.11.2016, 16:24
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja james_III Näytä viesti
Näitä kokeilijoita on kanssa yllättävästi, paketti lähtee kun rahat tilillä, lähettäskö sitteki vaikka rahat ei olekaan tilillä, ei se lähetä

Yks suhteellisen helppo testi huijarista on, et ehdottaa postiennakkoa

Jossei kelpaa niin lupaa laittaa tilille sen 20e mitä kuluja tulee jos paketti jää noutamatta

Jossei vieläkään suostu lähettämään, niin varmasti on huijari kyseessä


Ite jos jotain lähettämällä myisin, niin vaikka se postiennakko maksaakin, niin saanpahan omat pois kun joku varas käy paketin lunastamassa jos itellaposti jakaa lappusen väärään laatikkoon

Ja mieluusti itelle tilaan jotain vähänkään kalliimpaa postiennakolla tai sit nykyään pakettiautomaatti on hyvä, siihen on vaikeeta väärillä henkilöillä päästä väliin
Mullehhan tuli ne vilkkuvalot ja tekstari saapumisesta postiennakolla.
Se noutolappunen tuli pari viikkoa paketin hakemisen jälkeen eriaikaan kuin posti, eli joku muu kuin postilainen kävi tuomassa sen laatikkoon.

Siinä lappusessa tosin ei lukenut postiennakosta mitään, et olikohan käyny ennen minua vai jälkeen
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
  #8  
Vanha 14.11.2016, 02:22
Hautalintu Hautalintu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 15.01.08
Sijainti: Vanha-Ulvila, Western Finland
Viestit: 704
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Gary Grand Näytä viesti

......

Ja aiheeseen:
Nyt sieppaa olkapää. Ollu kipeä jo reilut kaks viikkoa, eikä tunnu asettuvan levolla eikä liikkeellä. Alettava taas tilailemaan puoskarilta aikaa ja alkaa pompotus fysioterapeutilla..
Tervetuloa kerhoon... Helmikuun loppupuolella muistaakseni alkoi itselläni krenaamaan vas. Olkapää ja edelleen kipeä.. ei löydä tohtorit syytä tähän eikä fyssärillä juoksemisesta ollu mitään iloa myöskään... onneksi vaimon tuttava on urheiluhieroja, en ole varma onko se rakkautta vai mitä tunnen kyseistä henkilöä kohtaan mutta parin viikon välein kun hänen tykönään käy nii kipu pysyy siedettävällä tasolla!
__________________
GMC Suburban 6.5td -95
Chevrolet Blazer 6.2d -86 "The Black Pearl"
Suzuki SJ413 -86

"Muut tekee mitä osaavat, meillä offareilla on ollu tapana tehä mitä tahdotaan!"

The reason i sin is because there is a stairway to heaven and a Highway to hell and i sure as hell ain't climbing no stairs!!!
Viestiketju on lukittu

Luokat
vituttaa


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kerro mikä vituttaa vuonna 2015 Tojo4wd Chit-Chat 1257 31.12.2015 08:59
Kerro mikä vituttaa vuonna 2014 mäksä Chit-Chat 1587 01.01.2015 06:27
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 Ewerglade Chit-Chat 1816 01.01.2014 17:16
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28


Sivu luotu: 02:33 (GMT +2).