Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 13.10.2016, 09:24
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.451
Perusasetus

Ottamatta sen enempää kantaa pakolaisiin/ turvapaikanhakijoihin ja heidän olomassaoloon Suomessa, niin se on ihan selvä asia että kun vastaanottokeskuksia päästetään pyörittämään yksityiset firmat sekä "hyväntekeväisyys- ja avustusjärjestöt", niin helvetin kalliiksi käy.

Vaikka kuntia ja valtiota usein syytetään tehottomuudesta, niin SPR:t sun muut järjestöt on oikeasti ihan perkeleellisiä rosvoja, ja yksityiset firmat vielä sitäkin pahempia. SPR:lle yms. annetuista varoista valtaosa menee ihan muuhun kuin siihen mitä mainostavat tekevänsä. Ollut lottovoitto joillekin tahoille, kun saa veronmaksajilta ilmaista rahaa taskuun turvapaikanhakijoiden/ pakolaisten avulla.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 01:40 (GMT +2).