![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
Salon Seudun Off Road Ry Viimeksi muokannut garpo : 05.10.2016 13:44 |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Eikä siis tarvitse hommata erikseen yhtä huoltojamppaa siirtämään sitä huoltoautoa, vaan kisamiehistö saa ajaa letkassa sekä kilpuria että huoltoautoa?
__________________
Vannepaja Offroad Team |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Saa siirtää autoa mutta traileria ei paitsi avoin luokka. Lähdössä oltava kilpa-autossa molemmat.
__________________
Salon Seudun Off Road Ry |
|
#4
|
|||
|
|||
KISAHUPPARIT 35€
Mahdollisuus tilata nyt myös kisahuppari. Tilaus tehdään ennakkoon, ilmoittautumisen yhteydessä ja maksu suoritetaan pankkitilille. Kirjoita ilmoittautumisviestiin myös hupparitilaus, kappalemäärä ja koot, mitkä haluat tilata. Hupparit saa mukaan ilmoittautuessasi paikanpäällä kisaan. *
HUOM. KISAHUPPAREITA ON MAHDOLLISTA TILATA VAIN ENNAKKOILMOITTAUTUMISEEN 13.10.ASTI!!! **
__________________
Salon Seudun Off Road Ry |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Tänne ilmoittautumista suunnitellessa tuli viimevuodesta mieleen rastit ja niiden saaminen koneelle. Ilmeisesti viimevuonna sikasuunnistuksessa rastit olivat ozille kelpaavassa muodossa. Itse en saanut ( tai osannut) niitä muuttaa mitenkään rodeolle kelpaavaan muotoon ja paperikartalla siis mentiin. Tuleeko rastit vain ja ainoastaan samanlaisessa muodossa kuin viimevuonna ja jos niin, niin osaisiko joku neuvoa miten nuo rastilistat saisi muutettua rodeolle kelpaavaan muotoon?
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Onko mahdollista tulla ja aloittaa kisa vasta aamulla, ku ei yhtään kiinnostais valvoa yötä mut kuitenki saattais olla ajohalui?
Toinen askarruttava asia on tuo takavinssittömyys. Viime vuonna kaadettiin katolleen juurikin tuon vinssittömyyden vuoksi, eli olenko mä ainoa joka haluaisi käyttää myös takavinssiä? |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Turaoffi meni hyvin ja nyt suunnitellaan tätä kisaa.
Toi aamulla vasta aloittamis kysymys kiinnostaa täälläkin? Ja kyseisen kaadon sekä seuraukset nähneenä ihmettelen tätä takavinssi kieltoa...Onneks ei sattunut henkilövahinkoja. Ja paikkahan oli ihan normirasti kahdella vinssillä, jos joku ihmettelee. Eli turvallisuuden nimissä kyselen myös tota takavinssiä ja muiden kilpailijoiden mielipidettä tästä?
__________________
Team ULC Harbor Cruisers Taro 4x4 2.4D |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Rastit tulee ainakin ozille, garmin/mapsource, rodeodrive,gpx. Jos jotain muita muotoja tarvitsee, niin tänne viestiä. Viimeksi muokannut vk4wd : 08.10.2016 19:06 |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Locus käyttää muistaakseni GPX tiedostomuotoa.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Montenegro off road for fun 18.8.2012, MUISTA ILMOITTAUTUA | arska4x4 | Tapahtumat | 80 | 27.08.2012 22:53 |
| Ostettu saa poistaa. | mersuana | O/M/V Ajoneuvot | 7 | 19.01.2012 22:32 |
| Myydään ** SAA POISTAA ** | FabiX | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 21.10.2009 22:22 |
| Myydään / Vaihdetaan saa poistaa | KepesJokke | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 06.09.2009 18:11 |
| Saa Poistaa | joope | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 16.07.2007 12:19 |