![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() puoles välis autoa on vedenerotin. tyhjennä se ihan ekaks sitä pientä pulttia avaamalla siinä pohjassa. onko tankilta lähtevät putket ehjiä hantin takakulmassa? märkiä ulkoota tai sisäkotelosta katottuna? kannattaa nuo nyt tarkistaa. jos jättää mäkeen ja ennen starttia pumppaa käsipumpulla niin kauan että ainetta valuu käsille. toimiiko moitteitta?
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
niin ja jos otat pari metriä löpö letkua ja kannut löpöä varuiks ni menee pidempiki reissu.
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Joo pitääpä mennä kömpimään auton alle. Vedenerotin näytti jos oikeen muistan niin sellaselta että jos siihen koskee niin mahtaakohan aueta
![]() Ehkä tyhmä kysymys, mutta mihin se löpöletku kuuluu virittää jos matkanteko tyssää? |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Siihen lähimpänä käsi/siirtopumppua olevan letkun kun irrotat ja siihen astiasta tulevan letkun laitat tilalle. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kiitos neuvoista! Jos se on noista tankin päällä olevista putkista niin loppuuko matkanteko jossain kohtaa vai hankaloittaako vaan käynnistystä? En oo viel kerenny kurkkaamaan. Mitä ensiavuksi vai pitääkö lähteä uutta palikkaa hommaamaan? Teki taas toisen kerran saman vian äskem kun olin kaverin pihalta lähdössä ja oli auto aavistuksen ylämäkeen parkissa. Jäi kyllä käymään ja kun aikansa anto kierroksia sytty viimeinenki pytty ja toimi taas ihan normaalisti.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Se tankin päällis imu paluu hässäkkä toyotalla 50e ei kannata paljo tapella jos vika siä
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
Joo, jos vaan saa tankin irti kokonaisena
![]() |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Tankin päältä lähtevä meno/paluu lähtö ruosteen raiskaama ja päästää siitä ilmaa putkistoon. Tällainen veikkaus oman vastaavan kokemuksen perusteella 61:sessä.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Subaru E12 käynnistysongelma? | terppi | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 30.01.2016 19:41 |
Hj60:n käynnistysongelma | Timoboy | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 02.06.2015 16:05 |
rellun käynnistysongelma | ärjy | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 01.08.2013 20:44 |
King capin käynnistysongelma | jakenbj | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 14.01.2011 00:06 |
Samurai käynnistysongelma + etuakselin öljyvuoto | Smäkä | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 02.09.2009 23:13 |