Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Viestiketju on lukittu
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 18.07.2016, 20:05
Bazeeba Bazeeba ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 29.01.12
Sijainti: Soini
Viestit: 280
Perusasetus

Päävalo-ongelmiin voin suositella lumonite compass 1000 valoa. Toimii yhdellä 18650 akulla ja keskiteholla piisaa sen 8 tuntia mukavasti. Tuolla keskiteholla näkee ainakin normaalit autorempat tehdä. Eikä oo mitään johtoja tai patterikoteloa takaraivolla.

  #2  
Vanha 18.07.2016, 20:43
AVRO:n Avatar
AVRO AVRO ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.08.03
Sijainti: Mäntsälä
Viestit: 3.565
Perusasetus

Minä ostaa Tokmannilta Vaeltajan 5e, vai oliko peräti 7e lampun. Semmoinen on jo yks himassa ja toimii ihan hyvin perushommissa ja koirien kanssa. Huippuvalotehoa kun harvoin tarvian.
Mennyt vähän maku noihin kalliisiin vemputtimiin, ja sit kun nekin kuitenkin hajoaa kun öljyisillä käsillä näpelöi tai pudottelee. Taloudessa on parikin jotain led lenseriä, joita joskus hehkutinkin mutta kyllä näissä on hinta-laatu pitkässä juoksussa ihan kuralla.

Energizerin halpislamppukin olis ok, mutta se onneton käyttökatkaisija...Täällä UK: ssa siitä pyydetään £15!!
Suomesta taitaa saada alle kynpillä.
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG.
RRC 3,9SE -90. Valkoinen.
Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa
Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto"
Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu"
Range Rover P38A -95, purkuraato
Volvo C303, muutti pois.
  #3  
Vanha 19.07.2016, 05:23
eilhik eilhik ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 10.11.08
Sijainti: skavaböle
Viestit: 582
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja AVRO Näytä viesti
Minä ostaa Tokmannilta Vaeltajan 5e, vai oliko peräti 7e lampun. Semmoinen on jo yks himassa ja toimii ihan hyvin perushommissa ja koirien kanssa. Huippuvalotehoa kun harvoin tarvian.
Mennyt vähän maku noihin kalliisiin vemputtimiin, ja sit kun nekin kuitenkin hajoaa kun öljyisillä käsillä näpelöi tai pudottelee. Taloudessa on parikin jotain led lenseriä, joita joskus hehkutinkin mutta kyllä näissä on hinta-laatu pitkässä juoksussa ihan kuralla.

Energizerin halpislamppukin olis ok, mutta se onneton käyttökatkaisija...Täällä UK: ssa siitä pyydetään £15!!
Suomesta taitaa saada alle kynpillä.
Totta ja niitä halvempia saa tusinan näihin huippulamppuihin nähden ja eikä ketuta niinkään kun hävittää tai rikkoo sen muutaman euron lampun.

Duunista saanut ledlenseriä niin otsa kuin taskulamppuna (ei todellakaan vakuuta laatu)ja kadonneethan nuo ovat, halpikset ei edes kelpaa ikuisille lainaajille kun tuppaa jäädä sille tielleen.

Kiinastahan nuo on tulleet ja aika monta saa rahtivapaasti 22eurolla eikä yksikään ole elinkaarellaan mennyt rikki kadotettu on kylläkin.
  #4  
Vanha 19.07.2016, 17:36
Nisseriina:n Avatar
Nisseriina Nisseriina ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 12.12.08
Sijainti: Akaa,Finland
Viestit: 737
Perusasetus

Ei helvetti sentä...jordaanien ristikot vaihdettu eteen sekä taakse ja aina vaan samanlainen jurina ku olis ristikoissa vikaa ja ilmenee 80-110km/h välillä ja 90 pahin..mitähän Itten vaihdellaan??? Alkaa loppuun vaihtoehdot..perhanan Pallero! Jarrut on loistavat sentä ja muuten iha ok laite tuntus olevan mut joku paha tätä nyt riivaa.
  #5  
Vanha 19.07.2016, 19:36
tjl:n Avatar
tjl tjl ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 22.07.06
Sijainti: riihimäki, .
Viestit: 1.888
Perusasetus

oon tilannu mun 2 gen firebirdii jo helmikuussa classic industriessilta kokonaan uuden kojetaulun. 2 vai 3 kertaa on pitäny olla jo kontissa.saatanan mulkerot, auto seisoo sen takia nyt sitten.

ja siis suomalaisen kontittajan vika tämä ei ole, jos vaikka erehtyy jotenki tätä lukemaan.
palvelu 10+ häneltä.

mutta silti vituttaa ihan vitusti.
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti.
  #6  
Vanha 19.07.2016, 22:12
ZeiZei:n Avatar
ZeiZei ZeiZei ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 08.12.03
Sijainti: Keminmaa, Finland.
Viestit: 2.971
Thumbs up

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bazeeba Näytä viesti
Päävalo-ongelmiin voin suositella lumonite compass 1000 valoa. Toimii yhdellä 18650 akulla ja keskiteholla piisaa sen 8 tuntia mukavasti. Tuolla keskiteholla näkee ainakin normaalit autorempat tehdä. Eikä oo mitään johtoja tai patterikoteloa takaraivolla.
Ääni tälle.
__________________
-Jyrki-

Tietä käyden tien on vanki
Vapaa on vain umpihanki (A.H.)
  #7  
Vanha 20.07.2016, 10:25
Nisseriina:n Avatar
Nisseriina Nisseriina ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 12.12.08
Sijainti: Akaa,Finland
Viestit: 737
Perusasetus

Ei päivää ettei jotain ylläriä...Hokasin tossa että Palleron öljyt senku lisääntyy..Vaihdoin ne noin tuhannen kilsaa sitten ja ylämerkkiin niin nyt se öljyraja kiitää ylämerkin yläpuolella ainaki puoli senttiä!!! Mitä helvettiä??? Mitä ilmeisemmi polttoainetta joo..haise ei miltään mutta lisää tulee...vittu sentä mokomaa kioskia!!
  #8  
Vanha 20.07.2016, 21:05
mäksä:n Avatar
mäksä mäksä ei ole kirjautuneena
Mestari
 
Rekisteröitynyt: 21.05.09
Sijainti: nakkila
Viestit: 4.925
Perusasetus

Tuo aina radiossa kailotettava saatanan pokemon PASKA
__________________
vapari ei ole vaihtoehto
Ahdin takaa tahdin ja ilo alkaa kilosta,, riemu kahdesta mutta kone remppa kolmesta
No worries, mate !
Hojossa on sitä jotai
Pensselit pestään bensalla ja dieselillä tehdään VOIMAA
  #9  
Vanha 20.07.2016, 22:16
HJ60_Jussi HJ60_Jussi ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 05.01.06
Sijainti: Haukipudas
Viestit: 845
Perusasetus

+1

Kun en ymmärrä mistä on kyse niin en ymmärrä. Mutta tuo pokemon sitä ja tätä sais loppua jo.

Kai sitä alkaa olla jo liian vanha tommoseen.

Ei kiinnosta pokemonit eikä mikkään feishbookit eikä BB eikä muukkaan sinkkuohjelmat / unelmavävy tms. Mettätöihin kyllä vois lähtä ja siellä mulla on aina aikaa tehä nuotio, paistaa makkaraa ja keittää kahvit.


Ja työmaalla haluaisivat perua mun lomat vissiin. Mulla on jo lentoliput ja kaikki hommattuna. Perjantaina ois lähtö lomille. Jos ei käy niin antakoot potkut. Ei kiinnosta pätkääkään vaikka tulis kenkää. Lähen joka tapauksessa takas suomeen jouluna enkä tuu takas. Aivan sama. Toisaalta jos tää työpaikka ja sen edut sais oulunseudulle niin kyllä kiinnostaa ja kovasti.
  #10  
Vanha 20.07.2016, 23:00
Late_:n Avatar
Late_ Late_ ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 04.04.10
Sijainti: Hamina
Viestit: 979
Perusasetus

Vähän ehkä nyppii se että osa maailman ihmisistä on niin kovin pussi päässä eläviä maalaisia että on pakko julistaa helvetin kärkkäästi sitä ettei itseä kiinnosta mikään uusi asia maailmassa.

Jos haluaa edelleen katsella telkkarista Helsingin olympialaisia ja la-puhelimella pyytää kavereita Unionille korvikkeelle niin siitä vaan.
  #11  
Vanha 25.07.2016, 16:28
temmi_hoo temmi_hoo ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 28.01.11
Sijainti: Jokikunta, Vihti, Suomi
Viestit: 553
Perusasetus

Kärpäset. Voi helvetti, voisko ne mennä naimaan johonki muualle ku mun näytölle just ku joku hottis kinneri heittää santaa mennessään offikrossia.

Eikä ne ihan helpolla vähenekään ku kateille on oltava ruokaa tarjolla ja nyt säätki suosii ja kaikki.

Enitenhän vituttaa kaikki mut erityisesti kärpäset, eli nyt ollaan kuulkaa _VAKAVUUDEN_ÄÄRELLÄ_ !!!!1
Viestiketju on lukittu

Luokat
vituttaa


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kerro mikä vituttaa vuonna 2015 Tojo4wd Chit-Chat 1257 31.12.2015 08:59
Kerro mikä vituttaa vuonna 2014 mäksä Chit-Chat 1587 01.01.2015 06:27
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 Ewerglade Chit-Chat 1816 01.01.2014 17:16
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28


Sivu luotu: 11:23 (GMT +2).