![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Hitsauskaapelia myydään miljoonassa paikassa, miljoonaan eri hintaan. Jos työn kautta pääsee jostain tukusta ostamaan niin se voi tulla edullisimmaksi vaihtoehdoksi.
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Motonetissä esim 35mm2 perusjohto on noin puolet halvempaa kuin IKH:ssa.
__________________
Menipähän tuo viimeksi niin nyt ei millään. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Puuilosta ohutsäikeistä 50mm2 kumikaapelia, löytyy punasella ja mustalla kuorella.
Hinta tais olla 14e/m ja on mukavan notkeeta. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Hitsauskaapeli, ei kestä öljyä eikä kuumaa kovin hyvin. Nuo rajoitteet huomioiden soveltuu joihinkin autoihin.
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Puuilon kaapeli kestää kaikki amis viritykset.
Nyt vaan taitaa kajaanissa fanaticaudiolla olla alle 10€/m 50neliön kaapeli.
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Vinssi mulla pyöriny edessä ja takana, en tosin ole tuota katiskaa puuhun hinannu roikkumaan. Kerron jos amis viritykseni palaa.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Tarkotin että on se hyvää. Jos se ois huonoa niin kai tällä seudulla ois kaikki amis viritykset palanu. Täällä se puuilon roikka oli halvinta mitä sai joskus.
Itellä ollu joka autossa ja nuorempana vielä sama kaapeli monessa autossa ku raskinu jättää myytävään ![]() ![]()
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Mikä moottorikelkka kannattaa ostaa ? | hena | Chit-Chat | 64 | 09.01.2016 23:59 |
Mistä kannattaa ostaa terästä pääkaupunkiseudulla? | Tate | Chit-Chat | 6 | 25.08.2015 12:44 |
Mistä kannattaa ostaa tikkaat + kävelysilata talonkatolle | Cental73 | Chit-Chat | 8 | 25.08.2009 12:07 |
Kumpi kannattaa ostaa Hilux vai King cab? | KJ-Wilho97 | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 22.05.2006 21:27 |
mistä kannattaa aloittaa??? | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 22.10.2005 18:05 |