![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Kyllähän noissa kaikissa on se kierrosten mukaan säätyvä keskipakosäädin. Alipainesäädin säätää sytytystä moottorin kuormituksen mukaan ja parantaa reagointia kaasun polkaisuun.
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Onko alipainesäädin siis extraa ?
Tarkoitatko, että minun mallissa, jossa on pelkkä keskipakosäädin, tuo keskipakosäädin löytyy samanlaisena alipainesäätimen sisältävässä mallissa? Eli silloin alipainesäätimellisen mallin voisi laittaa ilman alipaineputkea ja oltaisiin samassa tilanteessa kuin alkuperäinen jakaja on. Jos alipaineputken saisi sovitettua imusarjaan, niin se olisi extraa? Ongelmana tuolta Intiasta tilattavilla jakajilla saattaa olla vääräkätisyys, eli ei käy suoraan oikeakätisen nokka-akselin vinohammaspyörän päähän. Jos vinohammaspyörän vaihtaa entisestä, niin vetääkö silloin alipainesäädin väärään suuntaan?
![]() |
![]() |
Luokat |
suzuki sj410, virranjakaja |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Suzuki nokka-akseli virranjakajan vinohammaspyörän kiinnitys | Sumppi | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 24.04.2016 14:29 |
Ostetaan Suzuki sj 410 virranjakajan akseli Nykyinen väljä. | yuio | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 29.10.2014 16:52 |
virranjakajan suojaus | kingkong78 | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 08.01.2014 11:41 |
Välys | BerttaMikke | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 02.11.2008 22:45 |
Virranjakajan akselivälys | yama43 | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 21.11.2006 10:13 |