![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]() ![]() ![]()
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
No nyt tulee vähän lunta, siis oikeesti vähän.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
N.20cm oli lunta kun aloin kolaamaan, kun 1,5h myöhemmin lopetin niin siellä mistä aloitin oli n.5cm jo uutta lunta. Toisaalta pakkasluntahan tuo, ei kauhean tiivistä tavaraa siis.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Oiskohan täällä Vesivehmaalla noin 3cm lunta toistaiseksi ja näin pellon keskellä käy sen verran kova tuuli, että meinaa tuokin lumimäärä pöllytä pihasta pois. Saas nähdä paljon aamulla on, kun yöksi lupaili sankempaa sadetta...
__________________
-Pauli- |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Ei vielä tartte lumitöitä tehdä. Pari senttiä oli yön aikana tullut. Tamppasin sen autolla, kun on sepelipiha. Nyt on lunta lähinnä ilmassa, eipä näytä maahan juuri kertyvän. Katotaan illalla, kun kotiin pääsee, joutuuko kolaakin käyttämään.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Ristiinassa ainakin tuntuu lumi satavan vaakasuoraan. Ei sitä oo paljoa (kai) tullut, mut pölisee niin paljon etten viitti mennä ees talliin sepittään Jeeppiä, kun sinnekin pölisee sisään ovien raoista, ja pitäs mökiä siellä autonalla lattialla tekees jarrulinjaa.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Onhan tuota tullu. Liikenne poikki vissiin joka tiellä kun nää vatipäät panikoituu heti kun ne näkee lumihiutaleen, tai sitte jos ei muuta, niin on rekka mäessä poikittain. Tsemppii rekkakuskeille, varmaan paska päivä!
![]() Vuokra nousee kämpässä taas maaliskuun alusta, silti näköjään tänä talvena saa ite tehä lumityötkin. Tein aamulla Corollan ympäriltä ja nyt iltasella sillä ei päässyt enää edes kotipihaan, joten tein kolmesta parkkiruudusta lumityöt; molemmista omista ja vielä naapurinkin, kun tiiän että se on tuolla jossain aura-auton kanssa ollu aamuyöstä lähtien tekemässä tietä. ![]()
__________________
- En pidä teistä. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Ihan mukavasti lunta tullut. Aamulla enin sade tuli vastaan tuossa Jpää-Kerava välillä, himaanpäin taas Jpään kohdalla. Malmilla oli Rankun ympärillä polviin asti lunta kun parkkis on hallin päädyssä johon tuntui kertyvän, onni oli SA-int nahkasaapas. Ei mennyt lumi kenkään ollenkaan.
On näköjään unohtunut kuspäiltä ne aikaisempien vuosien ketjukolarit... tappituntumalla yli satasta siinä aamun tuiskussa aikas lipakalla tiellä!?!?!? Yks ämmä tunki vielä pientereelta ohi jollain naurettavalla Aygo-o-go-go:lla, sille ei riittänyt se 70-80 jonka jono liikkui motarilla. Arvatkaa viluttiko kun en tajunnut sen aikeita ajoissa kun viilistelin "sadan salaman" tahdissa, en ehtinyt torppaamaan mutta onneksi edelläni menevä Hiaste ehti kun mateli ramppiin sen ämmän edellä. ![]()
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. Viimeksi muokannut AVRO : 12.01.2016 20:08 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Annetaan Lunta! | Repro | O/M/V Muut | 6 | 11.03.2012 22:41 |
Paljonko lunta? | Miuge | Chit-Chat | 31 | 08.05.2008 19:44 |
Paljonko lunta? | sisua45 | Chit-Chat | 12 | 08.03.2007 14:16 |
Lunta eteläsuomeen | Käyttäjä | Chit-Chat | 28 | 26.11.2004 19:37 |
Lunta | Paavo | Chit-Chat | 16 | 24.11.2004 12:23 |