![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() mistä tulee sana "turkkipelti" ? tiedän mitä se on ,mutta en ole keksinyt sanan turkki merkitystä tuossa...
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Aluksen (laivan) kansi tai lattia on "turkki", ja siinä usein liukuesteitä.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Miks trafin palvelussa lukee muu huomautus, ja sitä ei voi klikata auki? Vaan cruiserin kohdalla lukee...
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Se tieto on viranomaisia varten selvitin viimeviikolla kun poistin liikennekäytöstä muutaman vehkeen ja jostain syystä tuli hj,n kohdalle muu huomautus.Soitin trafille ja tarkastin ettei hj poistunut vahingossa sitä he ei pystynyt selittämään mitä se tarkoittaa sen tarkemmin.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
millai -07 2.5tdi portterin mosas vaihdetaa laturin/ilmastoinnin hihna tai se systeemi millä ne pyörii (eli saa käyttövoimansa)?
ku kattelin, että startti on aika hyvällä hollilla, mutta kuinka esim se laturi lähtee irti? ylhäältä näkyy, alhaalta näkyy, vaan ei hoksannu et kui irroitetaan tarvittaessa... onko polttoainesuodattimen letkuissa kahdessa jonkusortin pikakiinnikkeet? ja minkälainen työmaa on vaihtaa/vaihdattaa vesipumppu?
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Montako vattia kestää 1,5 neliön piuhoilla ottaa 12v vehkeessä? Entäs 2,5 neliön.
Pakivaloiks laitoin 2kpl 48w lediä. Aloin vaa miettii et sulaako 1,5 neliön johdot? |
#7
|
|||
|
|||
![]()
1,5 neliöö suositus 10/15A sulake ja 2,5 neliöö 15/20A jatkuvaa/hetkellistä (hetkellinen=alle 15min). Watteja kannattaa laskea nimellisjännitteellä (12v) ja hetkellisiin pystyy "soveltamaan" todellista jos pitää jotain moottoria pyörittää. Näillä arvoilla ei oo omista kotteroista piuhat sulanu, mutta hetkellisillä arvoilla saanu lämpöseks kylläkin...
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Ei mennytkään lukon asennus "heittämällä", tasauspyörästön rattaat valui öljyjen mukana ulos. Kaikki laakerit ja carrier vaihtoon
![]() Millä aineella välityksen kosketus paras tarkistaa näin sunnuntaina-iltapäivä? Varaosaperässä sama välitys mutta saisi varmistettua tarviiko hommata shimmitkin. |
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Joop |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Minkä nimisiä leluja oli joskus 80-luvulla kirkkaasta muovista tehdyt pallot, mitkä sai liitettyä toisiinsa? Niissä oli jotain rattaita sisällä ja niihin taisi saada renkaita ja potkureita yms. liitettyä.
__________________
RASOR |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2015 | JiiPee | Chit-Chat | 1300 | 28.12.2015 18:45 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2014 ! | lavanelikko | Chit-Chat | 1901 | 31.12.2014 15:33 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |