![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Mites tuo XJ:n ja yleensäkin auton muutoskatsastus absittomaks. Maahantuojalta todistus että autoa saa ilman abs jarruja. Tarviiko muita papeteita?
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Nykyinen maahantuoja ei kirjoita enään lappuja!!
__________________
Killing time is not murder |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Mitähän pelleilyä tuokin mahtaa olla
![]() Ei luulisi olevan iso vaiva kirjoittaa asiakkaalle liparetta missä lukee tarvittavat tiedot - varsinkin kun niitä tarvittavia tietoja on aika minimaalinen määrä.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Perskeles! Onkos se lappu autokohtainen vai?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Virallisesti pitää olla VIN- numero lapussa, en tosin käsitä minkä takia kun saman mallisarjan autosta aina puhe. Jossain vaiheessa ei tarvinnut mitään sellaisia olla, ja voi jossain konttorilla ehkä mennä läpi edelleen ilman VIN- numeroa.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. Viimeksi muokannut Timo_L : 12.01.2016 20:47 |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Eli näillä eväillä tuo muutoskatsastus on aika toivoton...
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Nykyinen maahantuoja ilmoittaa että eivät kirjoita, piste! Se on tällä hetkellä heidän politiikka ja sille ei yksi Espoon metsässä istuva Lehtinen mitään mahda. Mutta mulla on kopiot kaikista mitä olen edellisen maahantuojan kirjoittamana ostanut lausuntoja, kysy katsastusmieheltä a) kelpaako edellisen maahantuojan lausunto b) kelpaako, kun valitaan lähin VIN lausunnoista tai yliviivatulla VIN:llä ja c) kelpaako semmoisen oikeaksi todistettu kopio?
__________________
Killing time is not murder |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Hilux LN65 jousitusmurheita...pikaisia vastauksia toivoen. | 754 | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 17.09.2010 09:10 |
Taasen jeep xj kysymyksiä | NORT | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.12.2009 09:09 |
Jeep Grand Cherokee (kysymyksiä) | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 13.09.2008 11:40 |
Boorittamista (kysymyksiä/vastauksia/kuvia) | SuurSyömäri | Tekniikka & Jutustelu | 24 | 23.11.2005 19:59 |
Jeep Wrangler kysymyksiä | Tepa | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 12.01.2004 14:13 |