Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #35  
Vanha 08.09.2015, 11:48
ika ika ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 31.12.14
Sijainti: Varsinainen Suomi
Viestit: 283
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ¤Offi-Osku¤ Näytä viesti
Oltiin siis rastitteleen ja palautetta otetaan mielellään vastaan mitä mieltä oltiin rasteista ym. ym. (uskalletaanko enään ilmestyä paikoille) :roll:

Alueet 3 ja 4 oli meidän tekosia ops: ja 2 ja 5 oltiin kanssa osittain mukana. 8)
Kiitokset seurasta ja kuvista 3 alueen kauimmaisella rastilla eli 140:llä. Oli lieviä vaikeuksia löytää reittiä perille ja vähän suurempia vaikeuksia päästä itse rastin lähelle. Oppia ikä kaikki - eihän se niin paha ollutkaan kun vaan teki asiat edes suunnilleen oikein.

Me kun ei olla vielä paljoa ajettu eikä olla innokkaita upottamaan autoa veteen, niin helpohkot 3 ja 4 alueet olivat meidän mieleen. Poimittiin mielestäni kaikki muut noilta kahdelta alueelta paitsi 4 alueen kaksi talon lähellä vesikuopassa ollut rastia.

3 ja 4 alueiden vaikein paikka oli siirtymäosuudella 3 alueen sisäänkäynnin ja lähimmän rastin välissä. Jumpattiin siinä vähän isommin että päästiin pois sieltä alueelta. Yleisesti pitäisin järkevänä että alueille johtavat reitit olisivat niin helppoja että vaatimattomimmallakin vakiomaasturilla pääsisi edes alueelle sisään ja mahdollisesti jotain rastiakin yrittämään.

Käytettävä aluehan noita rasteja ja vaikeusastetta paljolti määrittelee. Itse lisäisin haastavia rasteja kovapohjaisilla alueilla - esim. kallioilla. Vastaavasti vähentäisin noita syvimpiä paikkoja. En tarkoita että märät paikat pitäisi poistaa, mutta onko nykyiset veden syvyydet ja vesirastien määrät mielekkäitä? Kakkosalueen vesikuopassakin oli melkein 400 pistettä tarjolla jos vaan viitsii ajaa sinne veteen. Olenkohan minä ainoa joka ei tykkää uida kesken kisan?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Montenegro presents: LiOL -14 8h suunnistus 15.11 arska4x4 Tapahtumat 54 20.11.2014 00:33
19-20.9 4X4 Maailma suunnistus Ylöjärvi cup3/4 Näpä Tapahtumat 63 07.11.2014 17:37
Ostettu suunnistus läppäri junnu78 O/M/V Muut 0 10.07.2011 16:54
suunnistus välivainio Tekniikka & Jutustelu 2 26.01.2010 17:26
suunnistus välineet? volvolet-sugga Tekniikka & Jutustelu 62 14.08.2007 20:32


Sivu luotu: 21:47 (GMT +2).