![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Kiitoksia taas järjestävälle taholle. Kelikin taas parhaimmillaan ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Juu, lisää näitä. Oli erittäin mukavaa!
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos ajopäivistä, oli varmaan paras pito mitä nuo maastot tarjoaa. Ajettiin sellaisiakin paikkoja, mistä ennen ei ole päässyt.
Ihmettelin ohjauksen jumittumista, mutta tehostajan remmihän se oli karannut väärään uraan ja hioutunut vesipumpun pyörää vasten melkein olemattomiin: Ensimmäinen kerta kun oli tuon kanssa ongelmia, hihnapyörien linjausta on moitittu jo vuosia. Vararemmi oli varaosalaatikossa, mutta kun koko laatikko unohtui ottaa mukaan. Lähdettiin sitten kotia päin kun orbitrooli on heikko käännettävä ilman pumpun apua. Taka-akselilla puslatestit jatkuu, ei kyllä vielä haitannut ajamista kun toinen puoli oli paremmassa kunnossa:
__________________
www.alanmiehet.com #1 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Aamulla herätessä aattelin, että onkohan mulla krapula, mutta flunssaksi se aika pian paljastui. Lähdettiin silti, mutta kauheesti ei jaksanut ajella. MANnin keskilukkokin halusi vielä olla kytkeytymättä (kun kukaan ei ole jaksanut siihen paneutua), niin ajelut jäi aika vähiin. apukuski viihtyi loistavasti hiekkaleikeissä, kun kavereitakin löytyi.
![]() Tämä meni kuitenkin hiekkaleikeistä ohi: Kiitokset ajelumahdollisuudesta ja Jarelle erikseen vielä Annin kyydityksestä! |
#5
|
||||
|
||||
![]()
oli kiva ajela vaik ensin piti tehä vähän bensalinjan tiivistelyä
__________________
"Niin metsä vastaa, kuin sitä kynnetään". K.Viikate ”Mielummin ajan mutarenkailla talvella kuin talvirenkailla mudassa”. Veijon-Esso |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Höh.....suorista tosta remmistä toi mutka poijes...ei kai se muuta tarvii? Kaalimatonen toimi melekee moitteetta päivän. Mitä ny yhes kivikossa jostain syystä etukardaanin liuku lipes niiii ulos, että ei momentit enää loikannu etuakselille.....mystinen vika....pitää tutkiskella miks niin kävi. Eli täytyy jatkaa ajeluja jotta selviäää vika joskus. Sit yks tulpanjohto halus irroitella ittensä jakajan kannelta ain väliajoin....en oo vielä siihenkä keksiny syytä....ehkä on niin voimissaa oleva kipinä, että se tavallaa niinku potkii johdon irti ![]() ![]() Kamerat ja kaikki niihi liittyvät hilavitkuttimet oli jopa mukana, mutta eipä tullu käytettyä. Kauhiasti kiinnostas tiuhentaa välityksiä ja pirteyttää konetta tän ajopäivän jäljiltä....noo tuski tulee mitää muutosta, mut tuommoisia ajatuksia kyl porautu kaaliin kuitenki. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Punkan pika ajelut 3.5.2015 klo 10-15 | Jare | Tapahtumat | 23 | 10.08.2015 23:01 |
Myydään 4x4 Off Road 2015 seinäkalenteri | Kynnapas | O/M/V Muut | 1 | 10.11.2014 16:38 |
Punkan ajelut 3.3.2012 | Jare | Tapahtumat | 114 | 06.03.2012 20:04 |
ajelut su 22.8.2010 Viinijärvellä (Liperi). | PatrolGR | Tapahtumat | 115 | 25.08.2010 17:53 |
Pähäma ajelut 22.3.08 Heinolassa? | jv | Tapahtumat | 24 | 25.03.2008 15:50 |